CZEŚĆ!

LUBISZ SZTUKĘ? OJ TO POLUBISZ NASZ NEWSLETTER. RAZ W TYGODNIU PODRZUCIMY CI PACZKĘ PEŁNĄ SZTUKI DO POCZYTANIA, POSŁUCHANIA, POZWIEDZANIA.

Zapisz się!

Obiecujemy nie spamować, tylko fajne treści podsyłać.

Władysław Skoczylas (1883 – 1934). Malarstwo i grafika

Aukcja Ilustracji Jana Marcina Szancera

Roman Maciuszkiewicz – Miejsca

Karolina Matyjaszkowicz – Zaświaty

Jan Kanty Pawluśkiewicz. Sensy Byty Mary

Tadeusz Michalak realista czy wizjoner?

Sztuka jest KUL

Dla nieba i ziemi. Antoni Michalak – malarstwo

Salvador Dali w Wiśle

Wystawa prac Magdaleny Abakanowicz „Metamorfizm”

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„Jak oni pracują” – opowiada Agata Napiórska

11 maja 2017 • 18:0020:00 CEST

Plakat-Jak-oni-pracujaBardzo rozsądnie serdecznie zaprasza na spotkanie z Agatą Napiórską, autorką wydanej w marcu książki „Jak oni pracują. Czy pracę twórczych umysłów, takich jak Józef Wilkoń, Tadeusz Rolke, Sylwia Chutnik, Filip Springer, łączy wspólny mianownik?

Czy ich codzienność określa jakiś schemat, który pozwala usystematyzować i okiełznać wolność pracy na własny rachunek? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań będzie można usłyszeć 11 maja o 18 podczas spotkania z Agatą Napiórską w Bardzo rozsądnie przy Piotrkowskiej 142 w Łodzi.

„Jak oni pracują” to rozmowy z ponad sześćdziesięcioma twórcami z różnych dziedzin, z różnych pokoleń i z różnym bagażem doświadczeń zawodowych. Są wśród nich pisarze, ilustratorzy, fotografowie, poeci, reżyserzy czy graficy, którzy ze swej twórczości uczynili źródło utrzymania.

NapiorskaAgataAgata Napiórska pytając swoich rozmówców o plan dnia, rytuały, przyzwyczajenia i nawyki, odkrywa przed czytelnikiem czasem intymne, nieraz bardzo zabawne czy zaskakujące szczegóły ich codziennej rzeczywistości.Podczas spotkania autorka opowie o poszukiwaniach idealnego systemu: czy lepiej pracować według planu czy dać się ponieść natchnieniu, tworzyć w nocy czy raczej wstawać skoro świt, wyznaczać ograniczone ramy czasowe czy mierzyć wydajność ilością znaków. Zdradzi także dlaczego Katarzyna Bonda pali kartki na patelni czy pies pudel polubił małego lwa, który zamieszkał u Wandy Chotomskiej, dlaczego Przemek Dębowski najchętniej pracuje w Ikei albo co robi rozgwiazda pod biurkiem Mariusza Szczygła. Jak oni pracują, że udaje im się tworzyć dzieła, które trwale zapisują się w różnych obszarach polskiej kultury będzie można usłyszeć 11 maja o 18:00 w Bardzo rozsądnie.

Szczegóły

Data:
11 maja 2017
Czas:
18:00 – 20:00
Wydarzenie Category:

Miejsce

Bardzo rozsądnie
ul. Piotrkowska 142
90-062 Łódź, Polska
+ Google Map
Telefon:
514 523 044
Strona internetowa:
http://bardzorozsadnie.com