Zdzisław Beksiński, fot.: materiały organizatora

Wystawa „Beksiński Nieznany” w Łodzi!

Soter Jaxa – Małachowski. W 150. rocznicę urodzin artysty

Mela Muter „Portrecistka” w Cosmopolitan Twarda 4

Frida Diego

Wystawa fotografii „Frida i Diego. Niech żyje życie!”

Bogdan Dziworski – f/5.6

„Być kobietą…” wystawa w Pałacu Schoena w Sosnowcu

Andrzej Wróblewski

Szczeliny wolności – sztuka w latach 1945-1948/1949

Tadeusz Chyła malarstwo

Malarstwo Tadeusza Chyły

W żywiole sztuki. Jan Bogumił Plersch

Hanna Rudzka-Cybisowa

„Między Montmartre’em a Montparnasse’em”

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To event minęło.

„Jak oni pracują” – opowiada Agata Napiórska

11 maja 2017 • 18:0020:00 CEST

Plakat-Jak-oni-pracujaBardzo rozsądnie serdecznie zaprasza na spotkanie z Agatą Napiórską, autorką wydanej w marcu książki „Jak oni pracują. Czy pracę twórczych umysłów, takich jak Józef Wilkoń, Tadeusz Rolke, Sylwia Chutnik, Filip Springer, łączy wspólny mianownik?

Czy ich codzienność określa jakiś schemat, który pozwala usystematyzować i okiełznać wolność pracy na własny rachunek? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań będzie można usłyszeć 11 maja o 18 podczas spotkania z Agatą Napiórską w Bardzo rozsądnie przy Piotrkowskiej 142 w Łodzi.

„Jak oni pracują” to rozmowy z ponad sześćdziesięcioma twórcami z różnych dziedzin, z różnych pokoleń i z różnym bagażem doświadczeń zawodowych. Są wśród nich pisarze, ilustratorzy, fotografowie, poeci, reżyserzy czy graficy, którzy ze swej twórczości uczynili źródło utrzymania.

NapiorskaAgataAgata Napiórska pytając swoich rozmówców o plan dnia, rytuały, przyzwyczajenia i nawyki, odkrywa przed czytelnikiem czasem intymne, nieraz bardzo zabawne czy zaskakujące szczegóły ich codziennej rzeczywistości.Podczas spotkania autorka opowie o poszukiwaniach idealnego systemu: czy lepiej pracować według planu czy dać się ponieść natchnieniu, tworzyć w nocy czy raczej wstawać skoro świt, wyznaczać ograniczone ramy czasowe czy mierzyć wydajność ilością znaków. Zdradzi także dlaczego Katarzyna Bonda pali kartki na patelni czy pies pudel polubił małego lwa, który zamieszkał u Wandy Chotomskiej, dlaczego Przemek Dębowski najchętniej pracuje w Ikei albo co robi rozgwiazda pod biurkiem Mariusza Szczygła. Jak oni pracują, że udaje im się tworzyć dzieła, które trwale zapisują się w różnych obszarach polskiej kultury będzie można usłyszeć 11 maja o 18:00 w Bardzo rozsądnie.

Szczegóły

Data:
11 maja 2017
Czas:
18:00 – 20:00
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

Bardzo rozsądnie
ul. Piotrkowska 142
90-062 Łódź, Polska
+ Google Map
Telefon:
514 523 044
Strona internetowa:
http://bardzorozsadnie.com