CZEŚĆ!

LUBISZ SZTUKĘ? OJ TO POLUBISZ NASZ NEWSLETTER. RAZ W TYGODNIU PODRZUCIMY CI PACZKĘ PEŁNĄ SZTUKI DO POCZYTANIA, POSŁUCHANIA, POZWIEDZANIA.

Zapisz się!

Obiecujemy nie spamować, tylko fajne treści podsyłać.

Stanisław Baj – malarstwo

Bogowie i święci. Rysunki mistrzów włoskiego renesansu w rycinach Gian Giacoma Caraglia

„W labiryncie wrażeń. Polska i obca grafika artystyczna (1874-1983)” ze zbiorów Muzeum Mazowieckiego w Płocku

Christian Dior i ikony paryskiej mody z kolekcji Adama Leja

Twórczość artystyczna ziemian. Malarstwo i grafika

Wielka sztuka jest jak ocean głęboką. Malarstwo Jacka Malczewskiego

Zdzisław Sowiński. Władysław Strzemiński – fotograficzne reminiscencje

Muzycy obrazu. Alfred Lenica. Jan Lenica

Praktyczne piękno. KUL według Marii Chomentowskiej

Sztuka Wicekrólestwa Peru

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„Kobalt” – Halina Nowicka, Kaja Solecka i Katarzyna Zawierucha

27 maja 201731 sierpnia 2017

Abstrakcyjne ujęcie pejzażu, wysublimowane faktury na obrazach, aura snu i melancholii… (…) jak wspomina Andrzej Borowski we wstępie do Wystawy „Kobalt” staną się dla nas ogromną inspiracją podczas wizyty na Wystawie. Serdecznie zapraszamy na otwarcie Wystawy trzech wybitnych artystek: Haliny Nowickiej, Kai Soleckiej i Katarzyny Zawieruchy – które zaprezentują swoje dzieła na Starym Zamku w Żywcu.

Kobalt wystawa malarstwo Halina Nowicka, Kaja Solecka Katarzyna ZawieruchaWysoki warsztat jaki prezentują artystki został doceniony przez objęcie Honorowym Patronatem nad Wystawą przez Jego Magnificencje Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie Pana prof. Stanisława Tabisza oraz przez krytyk sztuki Panią Zofię Weiss Nowinę-Konopczynę reprezentującą Fundacje Muzeum Wojciecha Weissa. Wartość tegorocznej Wystawy dla całego regionu została doceniona przez Starotę Żywieckiego Pana Andrzeja Kalate oraz Burmistrza Miasta Żywiec Pana Antoniego Szlagora, którzy objęli Wystawę swymi Patronatami Honorowymi.

Tegoroczna Wystawa po raz trzeci towarzyszy Plenerowi Malarskiemu „Raj na Połomiu” który przyciąga na kilka tygodni w roku czołówkę polskiego malarstwa do Istebnej. Wydarzenie to stało się rozpoznawalne w całej Polsce i co roku ściąga do Żywca artystów, marchandów i kolekcjonerów z całej Polski. Tym samym polecamy odwiedzić wystawę podczas Wernisażu 26 maja o godzinie 18.00 by móc poczuć atmosferę świata sztuki współczesnej i wymienić swoje poglądy z artystami. Tegoroczne otwarcie Wystawy „Kobalt” wyjątkowo zbiega się z otwarciem Nocy Muzeów.


26 maja 2017r. Muzeum Miejskie w Żywcu – Stary Zamek

g. 18.00
Wernisaż Wystawy malarstwa Haliny Nowickiej, Kai Soleckiej i Katarzyna Zawieruchy (Stary Zamek, sale wystaw czasowych).

g. 19.00
Stereotyp Kobiety w Tradycyjnej Kulturze Ludowej – Prezentacja Barbary Rosiek. Film pt. „Przekraczanie Granic” – rzeźbiarka Anna Ficoń (Dział Etnografii).

g. 20.00
Damy Żywieckiego Zamku – opowieści o dawnych właścicielkach Żywca – zapraszają Dorota Firlej i Katarzyna Jaworska.


Zapraszamy do obserwowania wydarzenia na Facebooku i Instagramie oraz oznaczania zdjęć z Wystawy Kobalt hasztagiem #kobalt2017

Instagram »

Facebook »


Artystki:
HALINA NOWICKA
– w 1985 roku ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi, studiowała na Wydziale Wzornictwa Przemysłowego projektowanie ubioru i malarstwo w pracowni prof. Wiesława Garbolińskiego. Jest autorką 26 indywidualnych wystaw malarstwa i uczestniczką ponad stu zbiorowych wystaw poplenerowych i pokonkursowych. W 1997 roku otrzymała I nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Malarskim Triennale Martwej Natury w Sieradzu, a w roku 2015 honorowe wyróżnienie.

Halina Nowicka malarstwo

Halina Nowicka Pejzaż z nadzieją

KAJA SOLECKA
– urodzona w 1974 roku w Krakowie. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie w 1998 roku. Malarstwo w pracowni prof. Janusza Tarabuły. Autorka wystaw indywidualnych, brała udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą oraz międzynarodowych targach sztuki AAF International Art Fair w Nowym Yorku, Londynie, Amsterdamie oraz 20/21 International Art Fair, The Royal College of Art w Londynie. Należy do L’Académie Européenne des Arts-France. Zajmuje się malarstwem, grafiką, fotografią.

Kaja Solecka malarstwo

Kaja Solecka Niebieska sukienka

KATARZYNA ZAWIERUCHA
– urodzona w 1970 roku w Gdańsku. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom na Wydziale Malarstwa w pracowni prof. Leszka Misiaka. Uczestniczka kilkudziesięciu wystaw zbiorowych, konkursów i festiwali sztuki współczesnej. Ważniejsze wystawy indywidualne to:  „Moja mała konstelacja”, „Gdzie ja jestem kiedy śpię?”, „Migrena z aurą”, „Intymistyc”. Należy do ZPAP OK oraz grupy „Młodzi Sztuką”. Zajmuje się Malarstwem. Mieszka i tworzy w Krakowie.

Katarzyna Zawierucha malarstwo

Katarzyna Zawierucha Konstelacja II

Szczegóły

Start:
27 maja 2017
Koniec:
31 sierpnia 2017
Wydarzenie Category:

Miejsce

Muzeum Miejskie w Żywcu – Stary Zamek
ul. Zamkowa 2
34-300 Żywiec, Polska
+ Google Map
Telefon:
33 861 21 24
Strona internetowa:
http://www.muzeum-zywiec.pl/