CZEŚĆ!

LUBISZ SZTUKĘ? OJ TO POLUBISZ NASZ NEWSLETTER. RAZ W TYGODNIU PODRZUCIMY CI PACZKĘ PEŁNĄ SZTUKI DO POCZYTANIA, POSŁUCHANIA, POZWIEDZANIA.

Zapisz się!

Obiecujemy nie spamować, tylko fajne treści podsyłać.

Teofil Ociepka malarstwo

Sztuka zwana naiwną – prace ze zbiorów Macieja Balceraka

Edukacyjno-terapeutyczna wystawa „Przestrzeń sensoryczna”

Jak to widzisz?

Metamorfozy Olbinski

Olbiński – Olbińska. Metamorfozy

Wystawa Magdaleny Abakanowicz

Aukcja Prac na Papierze i Sztuki Współczesnej

10. Triennale Grafiki Polskiej

ZNAKI – KODY – KOMUNIKATY

Jacek Malczewski

Malarze Młodej Polski

Jerzy Antkowiak. Moda Polska

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Tomek Sikora. Tribute to colours

15 grudnia 201715 stycznia 2018

Kolory to najpiękniejszy wynalazek stwórcy tego świata. Różnorodność barw przyrody i ludzi daje nam poczucie przebywania w raju. Przejęty rosnącą ksenofobią i strachem przed innymi kulturami z jednej strony i zachwycony niezwykle jaskrawą i graficzną kolekcją ubrań inspirowanych Afryką autorstwa Chi-Chi Ude z drugiej strony, zebrałem grupę ludzi, z którą stworzyliśmy tę książeczkę dedykowaną potędze koloru. Powstały piękne, plastyczne i kolorowe obrazy które dedykuję wszystkim, i tym otwartym na świat i tym, którzy się go boją, bo go jeszcze nie znają. Nie bójmy się różnorodności. A wszystkim współtwórcom dziękuję z całego serca. – Tomek Sikora

© Tomasz Sikora

© Tomasz Sikora

© Tomasz Sikora

© Tomasz Sikora

Fotografa nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Związany z Pauzą od długiego czasu, tym razem pokaże cykl pod tytułem ”Tribute to Colours”, czyli hołd złożony różnorodności świata. Wystawa ta była częścią m.in. Festiwalu Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym.

© Tomasz Sikora

© Tomasz Sikora

© Tomasz Sikora

© Tomasz Sikora

źródło: fotopolis.pl

Tomek Sikora – artysta fotograf, wędruje z aparatem od ponad 50 lat. Od ponad 30 lat w szeregach ZPAF. Jego prace łamią zasady, niezwykle charakterystyczny styl wyróżnia go w czołówce polskich twórców fotografii. Dwukrotnie uznany został najlepszym fotografem reklamowym w Australii i Oceanii. Pracował dla czołowych agencji reklamowych Australii, USA, Nowej Zelandii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Belgii, Malezji, Singapuru, Hong Kongu oraz Polski. Na swoim koncie ma także współpracę z czołowymi polskimi grafikami, tworzył plakaty teatralne i filmowe. Zajmuje się również fotografią mody, wykonywał projekty m. in. dla takich marek jak Comme des Garçons, Romeo Gigli, Giorgio Armani, Dries Van Noten, Yohji Yamamoto, Issey Miyake, Prada. Pomysłodawca i współtwórca Galerii Bezdomnej. Prowadzi działalność edukacyjną. Wykładał m. in. w Victoria College of the Arts w Melbourne. Obecnie uczy także fotografii w kilku polskich szkołach. Publikuje limitowane edycje autorskich książek i albumów. Jego prace wystawiane były licznie w wielu krajach na świecie – w Holandii, Francji, Australii, Bułgarii, Szwecji, Polsce, USA. Ważniejsze projekty Tomka Sikory: „Alicja w krainie czarów”, „Second Skin”, „Ziemia obiecana”, „Miejsce Magiczne”, „Przejrzystość Rzeczy”, „Ludzie z mojej dzielnicy”, „Świńskie Opowiastki”, „Maroko”, „Kobieta”.

Szczegóły

Start:
15 grudnia 2017
Koniec:
15 stycznia 2018
Wydarzenie Category:

Miejsce

Galeria Pauza w Krakowie
ul. Stolarska 5/3
31-043 Kraków, Małopolskie Polska
+ Google Map
Telefon:
602 637 833
Strona internetowa:
https://pl-pl.facebook.com/pg/GaleriaPauza/about/?ref=page_internal