Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Punkty Widzenia. Młodzi o Triennale

8 grudnia 201915 grudnia 2019

Co?
Punkty Widzenia. Młodzi o Triennale
Oprowadzanie kuratorskie po 16. Międzynarodowym Triennale Tkaniny
Kiedy?
8 i 15 grudnia 2019
Gdzie?
Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi


Wiele miejsc kultury coraz chętniej otwiera się na najmłodszych odbiorców, ale projekt „Punkty Widzenia. Młodzi o Triennale” realizowany w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi – idzie o krok dalej. Młodzi adepci sztuki nie tylko poznają prace zgromadzone na ogromnej wystawie 16. Międzynarodowego Triennale Tkaniny, ale także uczą się je opisywać, interpretować i swoim punktem widzenia dzielić się z innymi. Poczuć się przez chwilę krytykiem, fotografem, kuratorem wystawy – to unikalne doświadczenia, które siedmioro dzieciaków zdobywa podczas kliku miesięcy warsztatów w CMWŁ.

fot. HAWA habryn/wawrzoła

Tkanina artystyczna dla wielu dorosłych odbiorców bywa medium trudnym i hermetycznym, ale obiecujemy że patrząc z perspektywy dzieci, łatwiej dostrzec sedno prac i pozwolić także sobie na puszczenie wodzy fantazji. Świetnym przewodnikiem i inspiracją dla własnych poszukiwań będzie 7 indywidualnych katalogów z opisami, zdjęciami i grafikami dzieci.

fot. HAWA habryn/wawrzoła

Każda z tych publikacji to odmienny świat pełen wrażliwości, zaskakujących interpretacji, oryginalnych form plastycznych. Adam, Apolonia, Franek, Hania, Lidia, Michasia i Nadia, czyli twórcy wspomnianych publikacji – podzielą się swoimi interpretacjami także z uczestnikami oprowadzań po wystawie. Dlatego w ramach projektu nie ominą ich m.in. warsztaty z emisji głosu. Zdobywając kolejne umiejętności będą mieli okazję, by przyjrzeć się pracy muzeum „od kuchni” i „od małego” z zapoznawać się z językiem sztuki.

fot. HAWA habryn/wawrzoła

Na tym nie koniec, bo w 2020 roku przed dziećmi stanie jeszcze jedno zadanie – organizacja wystawy, która w interaktywny sposób wciągnie kolejne dzieci (i dorosłych!) w świat sztuki i niezwykłej dziedziny, jaką jest tkanina artystyczna.

fot. HAWA habryn/wawrzoła
fot. HAWA habryn/wawrzoła

Projekt dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z programu Edukacja kulturalna z Funduszu Promocji Kultury. Projekt dofinansowany ze środków Miasta Łodzi.

Więcej informacji na stronie: www.cmwl.pl

Szczegóły

Początek:
8 grudnia 2019
Koniec:
15 grudnia 2019
Witryna internetowa:
https://cmwl.pl/public/wydarzenia/punkty-widzenia-oprowadzanie-kuratorskie,466

Miejsce wydarzenia

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi
Piotrkowska 282
Łódź, 93-034 Polska
+ Google Map
Witryna internetowa:
www.cmwl.pl
NIEZŁA SZTUKA © 2024. ALL RIGHTS RESERVED.