Artystka. Anna Bilińska-Bohdanowicz

Roman Ingarden. Filozof i fotograf

Zapiski przy sztaludze. Przyjaźnie Sienkiewicza w świecie malarskim

Przewrót …do źródeł

Cud światła. Witraże średniowieczne w Polsce

Otwarcie galerii Jerzego Dudy-Gracza w Krakowie

Maria Jarema. Andrzej Wróblewski. Realizm istotny

Leonardiana w kolekcjach polskich w Wilanowie

Zofia Stryjeńska z wizytą u Karola Szymanowskiego

Salvador Dali, wystawa, Sosnowiec, Pałac Shoena

Salvador Dali – Boska komedia. Z prywatnej kolekcji Kesauri

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Cracow Art Week KRAKERS

8 kwietnia 201915 kwietnia 2019

Od 2012 roku Fundacja Wschód Sztuki aktywizuje krakowskie środowisko artystyczne organizując Cracow Gallery Weekend. Z roku na rok powiększa się grono galerzystów, artystów i kuratorów oraz odbiorców wydarzenia, dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, w 2019 roku znany miłośnikom sztuki Cracow Gallery Weekend zmienia się w Cracow Art Week KRAKERS.

krakers


Cracow Art Week KRAKERS to projekt promujący i upowszechniający sztukę współczesną oraz animujący środowisko artystyczne miasta. Dzięki bogatemu programowi pełnemu wernisaży, wystaw czy oprowadzań kuratorskich, będziemy mogli zobaczyć krakowski świat sztuki bliżej niż dotychczas.

Galerie i wiele więcej…

W imprezie biorą udział zarówno galerie z wieloletnią tradycją, jak i efemeryczne inicjatywy artystyczne, często przygotowywane specjalnie na wydarzenie. Krakers skupia zarówno instytucje publiczne, cenione galerie posiadające w swoich zbiorach bogate kolekcje jak i miejsca ukryte, niecodzienne.

Otwarta formuła wydarzenia jest także miejscem spotkań z wielkimi nazwiskami. Wydarzeniem anonsującym tegoroczny Art Week będzie spotkanie kolekcjonera Rafała Jablonki z Adamem Zagajewskim „Two for the Show” już 31 marca o godz. 17.00 w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. Podczas panelu zapoznamy się ze światowej klasy zbiorami oraz historiami z kolekcjonerskiego świata Rafała Jablonki – marszanda stacjonującego zarówno w Kolonii jak i w Krakowie.

Hasło przewodnie Cracow Art Week

W 50-tą rocznicę lądowania Neila Armstronga na Księżycu i zainspirowani postulowaną podczas zeszłorocznej edycji Cracow Gallery Weekend Zmianą, organizatorzy pierwszego krakowskiego tygodnia sztuki postanowili wykonać skok w nieznane.

Motywem tegorocznej edycji KRAKERSa został właśnie SKOK, który niesie za sobą dynamikę, wybicie się i gwałtowną zmianę miejsca. Przez ostatnie pół wieku dokonaliśmy niebywałych osiągnięć technologicznych, które wciąż postępują. Podczas Cracow Art Week będziemy zgłębiać m.in. tematykę korzystania z nowych mediów oraz sztucznej inteligencji w sztuce.

Co? Gdzie? Kiedy?

Cracow Art Week KRAKERS odbędzie się w dniach 8-15 kwietnia 2019 roku. W ramach poszerzonej formuły nasz program oprócz wernisaży i wystaw zostanie wzbogacony o warsztaty, wykłady, panele dyskusyjne, “dzień otwartych pracowni” oraz oprowadzania kuratorskie. Pierwsze trzy dni wypełni program filmowy, który odbędzie się na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dzięki wprowadzającym prelekcjom zgłębimy tematykę science-fiction.

Podczas tygodniowego święta sztuki będziemy mieli okazję obejrzeć ponad 70 wystaw. Pochylimy się nad tym co twórcy myślą o przyszłości. Które teorie ich przekonują i dają drogę rozwoju ? Jakie utopijno – futurystyczne wizje, motywowane tęsknotą człowieka za innym światem, stanowią dla nich inspiracje? Jak będzie wyglądać sztuka za kolejne 50 lat?
Więcej informacji w programie głównym: https://cracowartweek.pl/program-glowny/

#KINO #KOSMOS / Aula ASP pl. Matejki 13 / 8-10 kwietnia godz. 18:00

Podczas pasma kinowego zaprezentujemy 3 wybitne dzieła traktujące o wyprawie człowieka na Księżyc, które poza sporą dawką kinematograficznego wdzięku i perfekcyjnie zrealizowanego rzemiosła filmowego są równie intrygująco analizowane z perspektywy technologii, filozofii, psychologii czy religii.

  • 8 kwietnia OFICJALNE OTWARCIE CRACOW ART WEEK KRAKERS
    pokaz filmu 2001: Odyseja Kosmiczna, 1968 | prelekcja: Piotr Kletowski
  • 9 kwietnia
    pokaz filmu Na srebrnym globie, 1987 | prelekcja: Piotr Zdybał
  • 10 kwietnia
    pokaz filmu Moon, 2009 | prelekcja: Adam Żądło

KULTOUR: oprowadzania szlakiem krakowskich galerii / 13-14 kwietnia

Wyznaczyliśmy trasy, dzięki którym w przyjemny sposób można będzie poznać środowisko krakowskich galerii, pracowni czy innych niezwykłych miejsc zajmujących się sztuką najnowszą – jest ich NAPRAWDĘ sporo! Wstęp wolny!
prowadzenie: Ewa Kawecka, Katarzyna Piętka, Łucja Malec-Kornajew, Robert Domżalski
więcej szczegółów w programie towarzyszącym: https://cracowartweek.pl/program-towarzyszacy/

SPACERY Z FISHKA KRAKOW TOURS

Księżycowy kamień. Spacer Detektwistyczny dla Dzieci (7–9 lat) po Nowej Hucie 13 kwietnia godz. 10:30 zbiórka: Teatr Ludowy os. Teatralne 38 | prowadzenie: Łucja Malec-Kornajew „Fishka Krakow Tours” | wstęp wolny, obowiązują zapisy mailowe: fishkakrakow@gmail.com

Futurospacer dla dorosłych po Krakowie przyszłości 14 kwietnia godz. 15:00 zbiórka: Kościół Mariacki od strony ul. Floriańskiej |prowadzenie: Łucja Malec-Kornajew „Fishka Krakow Tours” | wstęp wolny, obowiązują zapisy mailowe: fishkakrakow@gmail.com

Więcej informacji >>

Szczegóły

Start:
8 kwietnia 2019
Koniec:
15 kwietnia 2019
Wydarzenie Category:

Miejsce

Kraków
Kraków, Małopolskie Polska + Google Map