Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Dorota Buczkowska. Okoliczności

29 listopada 201918 stycznia 2020

Wernisaż 29 listopad 2019 r.
godz. 18:30
Bydgoskie Centrum Sztuki
Wystawa czynna do: 18 stycznia 2020 r.
kuratorka: Anna Fronckiewicz-Spodnik

Istotnym elementem twórczości Doroty Buczkowskiej jest dostrzeganie iluzji, której wszyscy ulegamy. Iluzja ta polega na przyjmowaniu tego, co widzimy jako tego, czym to w istocie jest.

fot. materiały organizatora
fot. materiały organizatora

Na wystawie “Okoliczności” prezentowane są obrazy i przestrzenne obiekty z blachy. Wielkoformatowe blachy przypominają pogniecione kartki, które artystka traktuje jako szkic w poszukiwaniu formy prezentowanej na obrazach. Są jednocześnie rzeźbą, malarstwem i instalacją.

Proces twórczy poddany jest intuicyjnym gestom, bez kontroli i nadmiernej analizy intelektualnej. Artystka daje się prowadzić własnym emocjom i odczuciom, a powstała w ten sposób forma jest otwarta, niedopowiedziana, abstrakcyjna.

To, co nieświadome i niewidoczne, zaczyna być widoczne. Z pustki wyłania się pełnia.

______________________
Dorota Buczkowska (ur. 1971 w Warszawie) | Studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (Konserwacja i Restauracja Sztuki 1991-1998, Rzeźba 1999-2003), na Uniwersytecie Warszawskim (Gender Studies 1998-1999) i w Villa Arson École Nationale Supérieure D’art w Nicei (2004).
Prace artystki znajdują się w kolekcjach: Fundacja Sztuki Polskiej ING, Kolekcja PKO S.A, Kolekcja Zachęta, Narodowa Kolekcja Sztuki, Muzeum Rzeźby w Marl, Kolekcja Miasta Wiedeń, MoBy Museum Tel Aviv, Centre National des Arts Plastiques Villa Arson, Nicea.

Szczegóły

Początek:
29 listopada 2019
Koniec:
18 stycznia 2020
Witryna internetowa:
https://bcs.bydgoszcz.pl/aktualnosci/dorota-buczkowska-okolicznosci

Miejsce wydarzenia

Polska + Google Map
NIEZŁA SZTUKA © 2024. ALL RIGHTS RESERVED.