Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Krzysiek Grabara. Drugie życie (wirtualna wystawa)

21 września 202131 grudnia 2021

Krzysiek Grabara. Drugie życie
(wystawa online)
21.09 – 31.12.2021
Wystawa dostępna na stronie:
grabara.art »

Krzysiek Grabara, drugie życie, wystawa online, niezła sztuka


21 września odbyło się otwarcie wystawy online „Drugie życie”, którą będzie można oglądać do 31 grudnia 2021. Obrazy prezentowane są na stronie https://grabara.art. Odwiedzający mogą poruszać się po wirtualnej przestrzeni galerii, słuchać tekstów kuratorskich i wypowiedzi artysty na temat wystawy.

Krzysiek Grabara, drugie życie, wystawa online, niezła sztuka
http://grabara.art
Krzysiek Grabara, drugie życie, wystawa online, niezła sztuka
Krzysiek Grabara, Mój umysł i ja | 2021

Krzysiek Grabara rozwinął karierę artystyczną podczas pandemii. Sztuka jest dla niego nie tylko powołaniem, ale także nowym rozdziałem w życiu i sposobem na poszukiwanie człowieka w sobie. Historia Krzyśka Grabary należy do tych, których się nie zapomina – policjant, który dwa lata przed przejściem na emeryturę zwolnił się z pracy i niedługo po tym zaczął malować. Grabarę na tle innych artystów wyróżnia nietypowa biografia. Malarstwo jest dla niego drugim życiem, które w wieku 34 lat wybrał za pomocą intuicji. Jednak przeżycia, których doświadczył wcześniej mają swoje odbicie w jego pracach. Sztukę traktuje jako pasję, a także sposób na wyrażanie emocji. Zapytany o swój cel artystyczny odpowiada:

Krzysiek Grabara, drugie życie, wystawa online, niezła sztuka
Krzysiek Grabara, Untitled | 2021

„W pierwszej kolejności sam przed sobą chcę zobaczyć człowieka, co jest dla mnie bardzo trudne. Chciałbym też pozostawić po sobie coś namacalnego”.

Artysta od 2019 roku stworzył kilkaset prac (wykonanych różnymi technikami), które są teraz w kolekcjach prywatnych na całym świecie, a jeden z jego obrazów pojawił się na aukcji Sztuki Fantastycznej w Desa Unicum, gdzie na wystawie przedaukcyjnej wisiał razem z pracami Beksińskiego.

Wirtualna wystawa „Drugie życie” składa się z kilku cykli: „Messanger” przywodzi na myśl ukryte labirynty ludzkiej psyche, „Jestem człowiekiem” to zapis tego, co po człowieku zostaje (m.in odciski palców, którymi namalowane zostały niektóre prace) a „Medytacje” oraz „W poszukiwaniu równowagi” są jak promienie słońca po burzy.

Krzysiek Grabara, drugie życie, wystawa online, niezła sztuka
Krzysiek Grabara, In search of balance | 2020

Taka jest właśnie sztuka Grabary. Artysta nie ogranicza się do wyrażania jednej palety emocji. Niektóre prace są zapisem krzyku i smutku, inne pokazaniem drogi do spokoju wewnętrznego. Jednak jedno pozostaje takie samo – szczerość artysty przed sobą i odbiorcą.


Krzysiek Grabara urodził się w 1985 roku w Kościanie. W 2009 roku przeprowadził się do Warszawy, gdzie mieszka do dziś. W grudniu 2018, na dwa lata przed emeryturą, zwolnił się z policji, żeby – jak sam mówi – odnaleźć człowieka w sobie. W lutym 2019 roku zaczął malować. Do tej pory stworzył już kilkaset prac, a jego obrazy znajdują się obecnie w kolekcjach prywatnych w 8 krajach na dwóch kontynentach.

Szczegóły

Początek:
21 września 2021
Koniec:
31 grudnia 2021

Organizator

grabara.art
Witryna internetowa:
https://grabara.art/
NIEZŁA SZTUKA © 2024. ALL RIGHTS RESERVED.