Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Łukasz Jankowicz. Mur i beton

15 lipca 202214 sierpnia 2022

Łukasz Jankowicz. Mur i beton

Łukasz Jankowicz.
Mur i beton

15 lipca 2022 r. – 14 sierpnia 2022 r.
Galeria Sztuki w Legnicy

Łukasz Jankowicz. Mur i beton
Wystawa Łukasz Jankowicz. Mur i beton

Wystawa laureata Grand Prix Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 30. Ogólnopolskiego Przeglądu Malarstwa Młodych PROMOCJE 2021. Artysta w swojej twórczości posługuje się symboliką zapożyczoną z innych dziedzin plastycznych, najczęściej – z rzeźby. W jego obrazach powraca motyw pomnika: figur zarówno rzeczywistych, przetworzonych lub wyobrażonych lub takich, które uderzają swoim absurdem. Ich monumentalność, historia i położenie stają się inspiracją do malarskiej interpretacji, dopisywania nowych treści.

Nierzeczywistość niektórych figur, ich teatralność jest materiałem i punktem wyjścia nie tylko do opowiadania historii, ale również opisywania współczesności, pełnej mitów, propagandy i zdewaluowanej informacji.

Na wystawie znajdą się obrazy tworzące cykle, połączone wspólnym motywem. Ich tematem są nie tylko historie samych monumentów, ale również ludzi i społeczeństw, którzy chcą zbudować pomniki.

Łukasz Jankowicz – absolwent warszawskiej ASP, dyplom (2019) z wyróżnieniem rektorskim na wydziale Malarstwa w pracowni prof. Krzysztofa Wachowiaka. Aneks z malarstwa ściennego w pracowni prof. Sylwestra Piędziejewskiego. Nagroda im. Karola Stryjeńskiego za najlepszy dyplom na ASP w Warszawie. Wybrane wystawy: „Czy się stoi czy się leży”, Galeria Wystawa, Warszawa, 2019; I Triennale Malarstwa Studenckiego, BWA Rzeszów, Rzeszów, 2019; „Malarstwo”, Wizjer, Kielce, 2017; „Open”, Kaplica, Warszawa, 2016.

Szczegóły

Początek:
15 lipca 2022
Koniec:
14 sierpnia 2022
Witryna internetowa:
https://galeria.legnica.eu/zapowiedzi/

Miejsce wydarzenia

Polska + Google Map
NIEZŁA SZTUKA © 2022. ALL RIGHTS RESERVED.