Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Otwarty teren sztuki

25 października 201929 grudnia 2019

Wernisaż: 25 października 2019 r.
Muzeum Narodowe we Wrocławiu |
Muzeum Etnograficzne
Wystawa czynna do: 29 grudnia 2019 r.
Kuratorka: Marta Derejczyk

Jakie tematy podejmują współcześni artyści nieprofesjonalni? Jaką rolę odgrywa sztuka w ich życiu codziennym? Czy ich twórczość jest doceniana przez lokalną społeczność? Odpowiedzi na te i inne pytania można będzie znaleźć na wyjątkowej wystawie przygotowanej przez Muzeum Etnograficzne we Wrocławiu i Fundację Ważka. Ekspozycja jest pokazem aktualnego stanu twórczości ludowej na Dolnym Śląsku.

źródło: materiały organizatora
źródło: materiały organizatora

Fundacja Ważka od 2012 roku prowadzi regularne etnograficzne badania terenowe na Dolnym Śląsku. W ciągu kilku lat członkom ekip badawczych Fundacji udało się dotrzeć do wielu niezwykle interesujących nieprofesjonalnych artystów – malarzy i rzeźbiarzy mieszkających na terenie Dolnego Śląska.

Ich prace charakteryzują się oryginalnością i wyrazistością stylu, są wyrazem indywidualnych przeżyć, odzwierciedlają wewnętrzną wrażliwość autora, często nawiązują do wątków autobiograficznych, zawierają przesłania światopoglądowe czy dydaktyczne. Większość z nich nie była dotąd prezentowana publiczności, ani w wystarczający sposób udokumentowana i opracowana. Często sami twórcy nie są znani i doceniani nawet w swojej lokalnej społeczności.

źródło: materiały organizatora
źródło: materiały organizatora

Na retrospektywnej ekspozycji zaprezentowane zostaną dzieła artystów malarzy (Zygmunt Sarna, Jerzy Lemieszka, Władysław Żukowski, Zbigniew Kaźmierski, Weronika Skiba) oraz rzeźbiarzy (Jan Zając, Ireneusz Michałek, Tadeusz Kowalski, Franciszek Kukła, Stanisław Janczak, Zdzisław Jan Nowak, Krzysztof Lis i inni).

Szczegóły

Początek:
25 października 2019
Koniec:
29 grudnia 2019
Witryna internetowa:
https://mnwr.pl/zapowiedz-otwarty-teren-sztuki/

Miejsce wydarzenia

Muzeum Etnograficzne we Wrocławiu
ul. R. Traugutta 111-113
Wrocław, 50-077 Polska
+ Google Map
Telefon:
+48 71 344 33 13
Witryna internetowa:
https://muzeumetnograficzne.pl/
NIEZŁA SZTUKA © 2024. ALL RIGHTS RESERVED.