Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Pejzaż malarstwa polskiego

17 listopada 202325 lutego 2024

Pejzaż malarstwa polskiego, wystawa, malarstwo, sztuka polska, niezła sztuka
Pejzaż malarstwa polskiego, wystawa, malarstwo, sztuka polska, niezła sztuka
Wystawa Pejzaż malarstwa polskiego

Pejzaż malarstwa polskiego to szeroka i różnorodna prezentacja twórczości polskich współczesnych artystów, którzy przedstawią swoje najnowsze prace. Ekspozycja obejmie ponad 200. dzieł autorstwa 140. malarzy reprezentujących wszystkie aktualne nurty od realizmu i figuracji po abstrakcyjną sztukę bezprzedmiotową oraz obiekty.

Na wystawie Pejzaż malarstwa polskiego obok siebie znajdą się prace uznanych klasyków współczesności, malarzy średniego pokolenia oraz najciekawszych młodych artystów i debiutantów. Malarze, którzy biorą udział w tym projekcie, reprezentują wszystkie najważniejsze w naszym kraju artystyczne uczelnie, ośrodki sztuki oraz kulturalne środowiska.

Po prawie dwóch dekadach od pamiętnej wystawy Malarstwo polskie XXI wieku, Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki zaprasza do obejrzenia ekspozycji Pejzaż malarstwa polskiego, która ponawia pytanie o rangę i miejsce w kulturze oraz przyszłość tej niezmiennie wiodącej dziedziny sztuk plastycznych.

W związku z ustanowieniem przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej roku 2023 Rokiem Jerzego Nowosielskiego, Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki przygotowała, w setną rocznicę jego urodzin, wyjątkową indywidualną wystawę 60. dzieł wybitnego malarza, teoretyka sztuki i profesora Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Uroczyste otwarcie ekspozycji obrazów Jerzego Nowosielskiego odbędzie się wraz z wernisażem wystawy Pejzaż malarstwa polskiego.

Kurator: Janusz S. Janowski

Szczegóły

Początek:
17 listopada 2023
Koniec:
25 lutego 2024
Kategoria Wydarzenie:
Witryna internetowa:
https://zacheta.art.pl/pl/wystawy/pejzaz-malarstwa-polskiego

Miejsce wydarzenia

Zachęta. Narodowa Galeria Sztuki
pl. Małachowskiego 3
Warszawa, 00-916 Polska
+ Google Map
Telefon:
22 556 96 00
Witryna internetowa:
https://zacheta.art.pl/pl
NIEZŁA SZTUKA © 2023. ALL RIGHTS RESERVED.