Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Republika słońca

22 lipca 20228 października 2022

Republika słońca

Republika słońca.
Scena artystyczna 22. MFF Nowe Horyzonty

22 lipca 2022 r. – 08 października 2022 r.
BWA Wrocław |
Galeria Studia
Kuratorzy: Ewa Szabłowska, Stach Szabłowski

Republika słońca
Wystawa Republika słońca

Zapraszamy do galerii Studio na jedną z dwóch wystaw w ramach Sceny Artystycznej 22. MFF Nowe Horyzonty. Punktem orientacyjnym tej Sceny Artystycznej będzie figura polarnego Słońca. Wystawa, jak co roku, jest przedłużeniem kinematograficznych poszukiwań festiwalu, który tym razem odbywa się pod hasłem kino przesilenia.

Wystawa poświęcona jest miejscu, które na mapie zbiorowej wyobraźni zajmuje globalna Północ. Kuratorzy wystawy, Ewa i Stach Szabłowscy wraz z artystami i artystkami poszukują tego miejsca na przecięciu szlaków migracyjnych, ekonomicznych dyskursów, procesów ekologicznych, egzystencjalnych doświadczeń, nowych mitów politycznych i starych rytuałów solarnych. Punktem orientacyjnym w swoich poszukiwaniach jest dla nich figura polarnego Słońca, które rzuca zimne światło na obraz dzisiejszego świata, znajdującego się w toku symbolicznego przebiegunowania.

Republika słońca
Wystawa Republika słońca

Globalizacja obsadziła Północ w roli figury społeczno-ekonomicznej utopii. Jako strona świata, określana jest z kolei przez Słońce, które w czasie zimowego przesilenia nie wstaje znad horyzontu, a w czasie przesilenia letniego nie zachodzi nigdy – opisują kuratorzy. Na wystawie połączymy różne wymiary Północy: solarny i społeczny, ekologiczny i egzystencjalny. Popatrzymy w północne Słońce, przyglądając się, jak jego promienie rysują pejzaż dzisiejszej rzeczywistości, a także kreślą scenariusze przyszłości.

Artyści i artystki: Pasi Autio, Kuba Bąkowski, Ewa Einhorn & Jeuno JE Kim, Camilla Figenschou, Amélie Laurence Fortin, Zuza Golińska, Ane Hjort Guttu, Marja Helander, Salad Hilowle, Styrmir Örn Guðmundsson, Agnieszka Polska, Wiola Ujazdowka, Guido van der Werve

Szczegóły

Początek:
22 lipca 2022
Koniec:
8 października 2022
Witryna internetowa:
https://bwa.wroc.pl/wydarzenie/republika-slonca-scena-artystyczna-22-mff-nowe-horyzonty/
NIEZŁA SZTUKA © 2022. ALL RIGHTS RESERVED.