Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Rozmowa #4: Maria Hlavajova & Post Brothers

1 grudnia 2020 • 18:0020:00 CET

Muzeum Pana Tadeusza, Maria Hlavajova, Post Brothers, Niezła sztuka

Rozmowa #4
Maria Hlavajova & Post Brothers
w ramach projektu Ręce do Góry! Bunt w kinie krajów V4
1 grudnia 2020 (wtorek), godz. 18.00
Transmisja online na Facebooku Muzeum Pana Tadeusza
w dwóch językach: polskim i angielskim
» Kliknij tu «


Muzeum Pana Tadeusza zaprasza na rozmowę online Mathew Posta z Marią Hlavajovą, założycielką oraz Dyrektorką Główną i Artystyczną BAK – platformy poświęconej sztuce, teorii i działalności społecznej powołanej do życia w holenderskim Utrechcie, które odbędzie się we wtorek 1 grudnia o godzinie 18:00.

Muzeum Pana Tadeusza, Maria Hlavajova, Post Brothers, Niezła sztuka

Kierując się rozumieniem sztuki jako sfery publicznej i przestrzeni politycznej, BAK odpowiada na obecne wyzwania społeczne, ideologiczne i środowiskowe łącząc organizację programów publicznych i wystaw z projektami badawczymi, edukacyjnymi i wspieraniem rozwoju utalentowanych jednostek. Inicjatywa łączy rozmaite społeczności, by wspólnie opracowywać i wcielać w życie nowe sposoby „bycia razem inaczej”.

W ramach spotkania Hlavajova dzielić się będzie przemyśleniami na temat stanu sfery publicznej w czasach, gdy pandemia, obostrzenia w ruchu granicznym, przemoc stosowana przez państwo, chwiejna sytuacja ekonomiczna i represje polityczne zagrażają społecznościom i utrudniają wspólne działania. Przedstawi także szereg eksperymentalnych inicjatyw o podłożu politycznym osadzonych w polu sztuki i wykorzystujących je, by stawiać czoła tym uwarunkowaniom.

W rozmowie z Post Brothers Hlavajova opowie również o potrzebie przemyślenia na nowo relacji między tym, co „lokalne” i „globalne” w oderwaniu od ram nacjonalizmu i neoliberalnego kapitalizmu oraz zastanowi się nad strategiami „życia bez faszyzmu” realizowanymi na różną skalę w reakcji na obserwowany obecnie, dramatyczny nawrót i normalizację faszyzmów historycznych i współczesnych.

Cykl rozmów Post Brothers odbywa się w ramach programu „Ręce do góry!” Bunt w kinie V4 i jest serią dyskusji publicznych poświęconych prekaryjnym uwarunkowaniom społecznym, ekologicznym i politycznym dzisiejszej wspólnoty oraz działań w polu kultury.
Współpraca kuratorska: Ewa Tatar


Wszystkie spotkania dostępne są na:
https://muzeumpanatadeusza.ossolineum.pl/wydarzenia/post-brothers-rozmawia »


Projekt jest współfinansowany przez rządy Czech, Węgier, Polski i Słowacji w ramach Grantów Wyszehradzkich Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego. Misją funduszu jest promowanie pomysłów na zrównoważoną współpracę regionalną w Europie Środkowej.

Szczegóły

Data:
1 grudnia 2020
Godzina:
18:00 – 20:00 CET
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Muzeum Pana Tadeusza
Rynek 6
Wrocław, 50-106 Polska
+ Google Map
Telefon:
tel. 71 75 50 640
Witryna internetowa:
https://muzeumpanatadeusza.ossolineum.pl
NIEZŁA SZTUKA © 2024. ALL RIGHTS RESERVED.