Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Szepty mojej duszy. Jerzy Jędrysiak – grafiki

23 kwietnia 202228 maja 2022

Jerzy Jędrysiak, grafika, wystawa, Zakopane, niezła sztuka

Jerzy Jędrysiak, grafika, wystawa, Zakopane, niezła sztukaSzepty mojej duszy. Jerzy Jędrysiak – grafiki
23.04 – 28.05.2022
Centrum Kultury Rodzimej w Zakopanem
– Willa Czerwony Dwór

Kurator: dr Małgorzata Wonuczka Wnuk


Miasto Zakopane oraz Zakopiańskie Centrum Kultury serdecznie zapraszają 22 kwietnia o godz. 17.00 do Centrum Kultury Rodzimej w willi Czerwony Dwór na uroczysty wernisaż wystawy grafik znanego zakopiańskiego artysty Jerzego Jędrysiaka zatytułowaną „Szepty mojej duszy”. Wystawa potrwa do 28 maja 2022 roku.

Więcej informacji »

„Szepty mojej duszy” to tytuł wystawy grafik Jerzego Jędrysiaka w ZCK, Centrum Kultury Rodzimej w willi Czerwony Dwór. Zakopiańczyk, wywodzący się ze znanej góralskiej rodziny Pęksów, a skoligacony z rodzinami Gąsieniców, Matejów, Krzeptowskich, profesor sztuki, wykładowca w krakowskiej Akademii Pedagogicznej jest laureatem 16 nagród w konkursach międzynarodowych i 24 nagród w krajowych konkursach graficznych. Swoje prace prezentował na blisko 70 wystawach indywidualnych i ponad 400 zbiorowych w blisko 40 państwach na świecie.

Jest uznawany za jednego z najwybitniejszych grafików na świecie, a krytycy zgodnie podkreślają narracyjność grafik, bowiem każdą z nich można czytać niczym oryginalną, wielowątkową powieść i opowieść, często z wątkami rodzimymi, tradycyjnymi, z motywami zakopiańskimi. Jest zatem Jerzy Jędrysiak twórcą zakopiańskim, a jednocześnie twórcą światowym, uniwersalnym, zrozumiałym w odmiennych obszarach kulturowych. Wystawie grafik towarzyszą rodzinne pamiątki świadczące o patriotycznych tradycjach przodków artysty.

Szczegóły

Początek:
23 kwietnia 2022
Koniec:
28 maja 2022

Miejsce wydarzenia

Centrum Kultury Rodzimej | Willa Czerwony Dwór
ul. Kasprusie 27
Zakopane, 34-500 Polska
+ Google Map
Telefon:
+48 661 601 651
Witryna internetowa:
www.fb.com/czerwonydworzakopane
NIEZŁA SZTUKA © 2024. ALL RIGHTS RESERVED.