Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wyczółkowski – Łowca światła | premiera książek i wernisaż

6 listopada 201924 listopada 2019

Wyczółkowski – Łowca światła | premiera książek i wernisaż
Spotkanie z Romanem Konikiem | 6.11.2019 (środa), godzina 18:00
Wystawa | 6-24.11.2019
wstęp wolny

wyczolkowski-lowca-swiatla-bcs-bydgoszcz


Bydgoskie Centrum Sztuki zaprasza na wieczór autorski Romana Konika z okazji premiery dwóch książek o Leonie Wyczółkowskim – fabularyzowanej powieści biograficznej „Łowca światła” oraz biografii „Portret malarza”.

„Łowca światła” to barwna opowieść o świecie dziewiętnastowiecznego malarstwa polskiego. Śledząc losy Leona Wyczółkowskiego, udajemy się w podróż do epoki, która bezpowrotnie odeszła. Korzystając z obfitego materiału źródłowego, nieznanych często zapisków i listów, Roman Konik pozwala czytelnikowi niejako wejść w skórę malarza i jego oczyma oglądać świat.

Książka „Portret malarza” to prywatna impresja autora na temat życia i twórczości Leona Wyczółkowskiego. Odwołując się do pojęć estetycznych oraz badań z zakresu teorii i historii sztuki, autor próbuje zrozumieć malarza, jego sposób widzenia świata oraz jego wybory artystyczne.


Premierze książek towarzyszyć będzie wystawa obrazów Leona Wyczółkowskiego z prywatnych kolekcji oraz pamiątek po artyście i fotografii archiwalnych ze zbiorów Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy.

Wystawa powstała we współpracy z Muzeum Okręgowym w Bydgoszczy. Patronat medialny: Radio PiK, NiezlaSztuka.net, Gazeta Pomorska


Roman Konik (ur. 1968) – filozof, pisarz i publicysta. Profesor Uniwersytetu Wrocławskiego, pracuje w Zakładzie Estetyki Instytutu Filozofii, historyk idei, estetyk, pisarz, publicysta, prezes stowarzyszenia Polskie Forum Filozoficzne. Autor biografii Stanisława Horno-Popławskiego „Myślenie kamieniem”.

Szczegóły

Początek:
6 listopada 2019
Koniec:
24 listopada 2019
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce wydarzenia

Polska + Google Map
NIEZŁA SZTUKA © 2024. ALL RIGHTS RESERVED.