Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

XVI Aukcja Dzieł Sztuki Krakowskiego Domu Aukcyjnego

14 czerwca 2022 • 19:0021:00 CEST

Witkacy, aukcja dzieł sztuki, sztuka polska, niezła sztuka

XVI Aukcja Dzieł Sztuki
14 czerwca 2022, g. 19:00
Hotel Holiday Inn
ul. Wielopole 4, Kraków

Wystawa przedaukcyjna
2-14 czerwca 2022
Krakowski Dom Aukcyjny
ul. Starowiślna 14, Kraków

Katalog » | Regulamin »

Kraków, aukcja dzieł sztuki, sztuka polska, niezła sztuka


Na XVI Aukcję Dzieł Sztuki Krakowski Dom Aukcyjny® zaprasza koneserów polskiej sztuki dawnej i współczesnej oraz miłośników nowożytnego malarstwa zachodnioeuropejskiego.

Malarstwo realistyczne

Kossak, aukcja dzieł sztuki, sztuka polska, niezła sztuka
Jerzy Kossak, Wesele krakowskie | 1930, fot. materiały organizatora

Listę obiektów otwierają obrazy olejne jednego z najbardziej cenionych przedstawicieli realizmu w sztuce polskiej  – Jerzego Kossaka. Na aukcji wylicytować będzie można kompozycje batalistyczne, motywy z życia wojska, sceny rodzajowe, a także portret szlachetnej głowy białego konia.

„Pochwalona wieś dobra, wóz, konie i grabie…” – w ofercie XVI Aukcji Dzieł Sztuki szeroko reprezentowane jest malarstwo wpisujące się w charakterystyczną dla początku XX wieku młodopolską chłopomanię. W tym kontekście wspomnieć należy o obrazach Wincentego Wodzinowskiego, Adama Setkowicza, a także o płótnach Sylweriusza Saskiego.

Witkacy – kolekcjonerska perła katalogu

Katalogowa pozycja nr 9 zatrzyma choć na chwilę wzrok każdego konesera sztuki – jest to bowiem znakomity portret kobiecy autorstwa legendy sztuki polskiej: Stanisława Ignacego Witkiewicza (Witkacego).

Witkacy, aukcja dzieł sztuki, sztuka polska, niezła sztuka
Witkacy, Portret kobiety w błękitnych koralach | 1927, fot. materiały organizatora

Pastelowy wizerunek z 1927 roku reprezentuje typ E + d, będący dowolną interpretacją psychologiczną i wykonywany, jak głosił Regulamin Firmy Portretowej „S.I. Witkiewicz”, bez sztucznych środków, na żądanie klienta.

Sztuka współczesna

Druga połowa katalogu XVI Aukcji Dzieł Sztuki, prezentuje wyselekcjonowaną ofertę dzieł sztuki współczesnej, skupiając się na pracach artystów nazywanych „klasykami współczesności”.
Kolekcjonerzy malarstwa współczesnego odnajdą w ofercie poszukiwane na rynku nazwiska, takie jak: Stefan Gierowski, Jerzy Duda-Gracz, Henryk Musiałowicz, Jerzy Nowosielski, Roman Zakrzewski, czy Edward Dwurnik.

XVI Aukcja Dzieł Sztuki odbędzie się 14 czerwca 2022 roku (wtorek) o godzinie 19.00 w hotelu Holiday Inn przy ul. Wielopole 4 w Krakowie.
Wszystkie obiekty z oferty można zobaczyć na wystawie przedaukcyjnej, która będzie trwać od 2 do 14 czerwca 2022 roku w Krakowskim Domu Aukcyjnym [ul. Starowiślna 14 – Kraków] od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-18.00.

Krakowski Dom Aukcyjny® zaprasza do zapoznania się z katalogiem, obejrzenia oferowanych dzieł sztuki na ekspozycji oraz do wzięcia udziału w licytacji.

Szczegóły

Data:
14 czerwca 2022
Godzina:
19:00 – 21:00 CEST

Organizator

Krakowski Dom Aukcyjny
Witryna internetowa:
krakowskidomaukcyjny.pl
NIEZŁA SZTUKA © 2024. ALL RIGHTS RESERVED.