Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

← Back to Wydarzenia

Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu

CSW, Toruń, Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu, Znaki Czasu, niezła sztuka
+ Google Map
ul. Wały gen. Sikorskiego 13
Toruń, 87-100 Polska
56 610 97 18 https://csw.torun.pl

Działalność Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu koncentruje się między innymi wokół fenomenu glokalności, rozumianej jako ujęcie zjawisk regionalnych w perspektywie globalnej. Jest to punkt wyjścia do budowania tożsamości instytucji, która utworzona została z dala od centrum. Istotnym elementem, na którym CoCA opiera swój program, jest szeroko pojęta analiza zjawisk związanych z kolekcjonowaniem, w ich wymiarze antropologicznym, społecznym, psychologicznym i artystycznym.

CoCA, otwarte w czerwcu 2008, jest najnowszą i największą (ponad 4 tys m²) przestrzenią dedykowaną w całości sztuce współczesnej w Polsce. Stawiając na nowoczesną, intermedialną i interdyscyplinarną formułę działania, zróżnicowany program oraz międzynarodowe kooperacje, CoCA stanowi miejsce otwartej dyskusji nad najważniejszymi zjawiskami w sztuce współczesnej. Poprzez wystawy, wykłady, seminaria, programy rezydencji dla artystów, publikacje, działania edukacyjne, a także poprzez tworzenie kolekcji, CoCA aktywnie włącza się w obieg polskiej sztuki współczesnej.

październik 2022

Rastislav Sedlačík: Behind the painting / Za obrazem

7 października 20227 listopada 2022
Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu, ul. Wały gen. Sikorskiego 13
Toruń, 87-100 Polska
+ Google Map
csw Toruń, Rastislav Sedlačík, niezła sztuka

Zamierzeniem Rastislava Sedlačíka jest ukazanie poszerzonej strategii malarskiej wymykającej się tradycyjnemu myśleniu o tym medium. Materiał wyjściowy do tego projektu powstawał na przestrzeni kilku lat i w większości składał się z niewielkich rysunków, kolaży i kserokopii, które posłużyły w dalszym etapie do stworzenia wielkoformatowych dzieł malarskich i asamblaży. Główne zamierzenie tych prac, to niekonwencjonalne zilustrowanie zmian, jakie zachodzą we współczesnym krajobrazie słowackim. Rastislav Sedlačík Behind the painting Na wystawę składają się cykle: FactoryLand, LandSKaping, Catcher Zone, które odnoszą się do…

Dowiedz się więcej »
+ Eksportuj wydarzenia
NIEZŁA SZTUKA © 2022. ALL RIGHTS RESERVED.