Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

← Back to Wydarzenia

Gabinet Sztuki

+ Google Map
ul. Gen. Klemensa Rudnickiego 3A lok. 18H
Warszawa, 01-687 Polska
+ 48 694 538 777 www.gabinetsztuki.pl

Gabinet Sztuki jest nową galerią na mapie Warszawy. Zajmuje się sztuką XIX i XX wieku – zarówno malarstwem oraz rzemiosłem artystycznym. Poprzez swoją nazwę nawiązuje do renesansowych i barokowych gabinetów osobliwości, w których znajdowały się wszelakie niesamowite przedmioty i dzieła sztuki.

Początki działalności Gabinetu Sztuki związane były z kilkoma wyjątkowymi przedmiotami: obrazami, grafikami, numizmatami i dziełami rzemiosła artystycznego, których z czasem było coraz więcej. W pewnym momencie powstała kolekcja, a spontaniczne gromadzenie unikatów przerodziło się w świadome kolekcjonerstwo. W Gabinecie Sztuki, niczym w manierystycznej kunstkamerze, znajdziemy wiele unikatowych, niekiedy przedziwnych przedmiotów. Różnorodność dziedzin i form artystycznych ma na celu zaspokojenie potrzeb każdego kolekcjonera lub pasjonata.

W galerii oczywiście nie zabraknie malarstwa – hegemona na rynku dzieł sztuki. Celem Gabinetu Sztuki jest zapoznanie polskiego widza oraz uczestnika rynku sztuki z obrazami artystów zagranicznych – wyjście poza hermetyczne ramy tego środowiska. Dlatego galeria prezentuje obszerną ofertę malarstwa niemieckiego i białoruskiego, którą wkrótce uzupełnią kolejne kolekcje pochodzące z innych krajów europejskich.

  • Nie znaleziono żadnych wyników.
NIEZŁA SZTUKA © 2024. ALL RIGHTS RESERVED.