Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

← Back to Wydarzenia

Galeria Sztuki Pałacu Kultury Zagłębia

+ Google Map
Plac Wolności 1
Dąbrowa Górnicza, 41-300 Polska
32 733 88 17 https://palac.art.pl/pl/strona/galeria-sztuki-pkz

Galeria Sztuki swoje miejsce na mapie Pałacu Kultury Zagłębia miała od początku jego działalności. W ciągu kilkudziesięciu lat odbyło się tu kilkaset wernisaży, zmieniały się wystawy, trendy w sztuce jak i lokalizacja galerii. Kolejne pokolenia artystów miały możliwość zaprezentowania swojej twórczości.

Po gruntownym remoncie budynku Pałacu Kultury Zagłębia (2014), galeria umiejscowiona została w przyziemiu, w pomieszczeniach dawnego Klubu Samowar. Dzięki temu zwiększono jej powierzchnię wystawienniczą. Galeria zyskała nowoczesne pomieszczenie wyposażone w profesjonalne oświetlenie i systemy do montażowe. Jej ascetyczna przestrzeń pozwala na interesujące eksponowanie prac, a bliskie sąsiedztwo galerii z piwnicą teatralną stwarza dodatkowe możliwości dla performerów i artystów niekonwencjonalnych. Wernisaże łączone są często z koncertami, prelekcjami oraz panelami dyskusyjnymi.

galeria-palac-kultury-zaglebia-2

Galeria Pałacu Kultury Zagłębia jest miejscem prezentacji artystów znanych i rozpoznawanych w świecie sztuki jak i tych jeszcze nieodkrytych. Dzięki temu pozwala mieszkańcom Dąbrowy Górniczej i regionu, poznać najnowsze trendy we współczesnej sztuce – równocześnie porównując je z wcześniejszymi tendencjami. W galerii można zobaczyć nie tylko obrazy i rzeźby, ale także instalacje, performance, happeningi oraz inne działania niestandardowe. Artyści wypowiadają się na różne tematy. W ten sposób Galeria staje się polem do wielowymiarowej dyskusji nad problemami dotykającymi współczesnego człowieka. Głównym zadaniem Galerii Pałacu Kultury Zagłębia jest promocja artystów oraz edukacja społeczna w zakresie sztuk wizualnych. W ramach pracy galerii odbywają się panele dyskusyjne, warsztaty, prelekcje, lekcje muzealne. Podczas zwiedzania ekspozycji zapewniona jest opieka kuratorska.
Wstęp na wystawy jest bezpłatny.

  • Nie znaleziono żadnych wyników.
NIEZŁA SZTUKA © 2024. ALL RIGHTS RESERVED.