Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

← Back to Wydarzenia

Galeria Sztuki Pałacu Kultury Zagłębia

+ Google Map
Plac Wolności 1
Dąbrowa Górnicza, 41-300 Polska
32 733 88 17 https://palac.art.pl/pl/strona/galeria-sztuki-pkz

Galeria Sztuki swoje miejsce na mapie Pałacu Kultury Zagłębia miała od początku jego działalności. W ciągu kilkudziesięciu lat odbyło się tu kilkaset wernisaży, zmieniały się wystawy, trendy w sztuce jak i lokalizacja galerii. Kolejne pokolenia artystów miały możliwość zaprezentowania swojej twórczości.

Po gruntownym remoncie budynku Pałacu Kultury Zagłębia (2014), galeria umiejscowiona została w przyziemiu, w pomieszczeniach dawnego Klubu Samowar. Dzięki temu zwiększono jej powierzchnię wystawienniczą. Galeria zyskała nowoczesne pomieszczenie wyposażone w profesjonalne oświetlenie i systemy do montażowe. Jej ascetyczna przestrzeń pozwala na interesujące eksponowanie prac, a bliskie sąsiedztwo galerii z piwnicą teatralną stwarza dodatkowe możliwości dla performerów i artystów niekonwencjonalnych. Wernisaże łączone są często z koncertami, prelekcjami oraz panelami dyskusyjnymi.

galeria-palac-kultury-zaglebia-2

Galeria Pałacu Kultury Zagłębia jest miejscem prezentacji artystów znanych i rozpoznawanych w świecie sztuki jak i tych jeszcze nieodkrytych. Dzięki temu pozwala mieszkańcom Dąbrowy Górniczej i regionu, poznać najnowsze trendy we współczesnej sztuce – równocześnie porównując je z wcześniejszymi tendencjami. W galerii można zobaczyć nie tylko obrazy i rzeźby, ale także instalacje, performance, happeningi oraz inne działania niestandardowe. Artyści wypowiadają się na różne tematy. W ten sposób Galeria staje się polem do wielowymiarowej dyskusji nad problemami dotykającymi współczesnego człowieka. Głównym zadaniem Galerii Pałacu Kultury Zagłębia jest promocja artystów oraz edukacja społeczna w zakresie sztuk wizualnych. W ramach pracy galerii odbywają się panele dyskusyjne, warsztaty, prelekcje, lekcje muzealne. Podczas zwiedzania ekspozycji zapewniona jest opieka kuratorska.
Wstęp na wystawy jest bezpłatny.

maj 2022

Magiczne Światy Józefa Wilkonia

27 maja 202231 lipca 2022
Galeria Sztuki Pałacu Kultury Zagłębia, Plac Wolności 1
Dąbrowa Górnicza, 41-300 Polska
Magiczne światy Józefa Wilkonia, niezła sztuka, Józef Wilkoń

Magiczne Światy Józefa Wilkonia 27 maja-31 lipca 2022 Galeria Sztuki Pałacu Kultury Zagłębia oraz Hol Główny PKZ (przestrzeń wystawiennicza Sali Teatralnej) wernisaż: 27 maja, g. 17:00 wstęp na wystawę jest bezpłatny Godziny otwarcia galerii: Galeria "Za szybą" (hol główny PKZ) poniedziałek-piątek: 8:30-19:30 weekendy: 16:30-19:30 Magiczne światy Józefa Wilkonia, fot. materiały prasowe organizatora Józef Wilkoń (ur. 12.02.1930 w Bogucicach k. Wieliczki) – ilustrator, malarz, rzeźbiarz, twórca plakatów i scenografii teatralnych. Studiował malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz historię sztuki na…

Dowiedz się więcej »
+ Eksportuj wydarzenia
NIEZŁA SZTUKA © 2022. ALL RIGHTS RESERVED.