Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

← Back to Wydarzenia

Leonarda Art Gallery

+ Google Map
Plac Konesera
Warszawa, 03-736 Polska
http://leonarda.gallery

Galeria LEONARDA art gallery powstała jako kontynuacja Galerii Sztuki Współczesnej Mostra, znanej i cenionej na polskim rynku sztuki, istniejącej od 2009 roku.

Właścicielką i założycielką galerii jest znana warszawska marszandka Lena Szwed-Strużyńska. Nowa nazwa – LEONARDA – to jej prawdziwe, dotąd prawie nie używane imię. Nazwanie galerii własnym imieniem doskonale wpisuje się w koncepcję galerii autorskiej, opartej na zasadzie osobistego wyboru i bardzo indywidualnego podejścia zarówno do artystów, jak i odbiorców.

Lena Szwed-Strużyńska jest doświadczoną marszandką i promotorką sztuki współczesnej, a także scenografem i dekoratorem wnętrz. Zorganizowała dotąd kilkadziesiąt wystaw w Polsce i zagranicą (m.in. w Londynie). Z jej wiedzy korzysta wiele firm i osób prywatnych – specjalizuje się bowiem również w zakresie dekoracji wnętrz dziełami sztuki.

W latach 2012-2017 współtworzyła Warszawskie Targi Sztuki, obecnie organizuje Targi Sztuki Dostępnej. Jako właścicielka Galerii LEONARDA art gallery reprezentuje wielu starannie wyselekcjonowanych artystów malarzy, rzeźbiarzy i grafików. Są wśród nich tak znane nazwiska jak Józef Wilkoń, Andrzej Mierzejewski, Andrzej Dudziński, Andrzej Cisowski, Antoni Fałat, Sylwester Ambroziak, Józek Nowak, Wojciech Cieśniewski i inni.

  • Nie znaleziono żadnych wyników.
NIEZŁA SZTUKA © 2024. ALL RIGHTS RESERVED.