Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

← Back to Wydarzenia

Muzeum Mazowieckie w Płocku

Muzeum Mazowieckie w Płocku, art deco, secesja, niezła sztuka
+ Google Map
ul. Tumska 8
Płock, 09-402 Polska
24 364 70 70 http://www.muzeumplock.eu/pl

W siedzibie głównej Muzeum Mazowieckiego w Płocku, przy ul. Tumskiej 8, podziwiać można wystawę „Secesja”, w skład której wchodzą m.in. aranżacje wnętrz mieszczańskich, sala rzemiosła artystycznego, galeria malarstwa i rzeźby okresu Młodej Polski.

W sąsiednim budynku na zwiedzających czeka ekspozycja „X wieków Płocka” z makietą miasta z ok. 1800 r. Jest to jedna z największych i najbardziej unikatowych makiet prezentowanych w polskich muzeach.
Z kolei w Spichlerzu przy ul. Kazimierza Wielkiego 11b goście muzeum znajdą wystawy poświęcone sztuce ludowej oraz sztuce Dalekiego Wschodu z ikoną sztuki światowej – „Wielką falą w Kanagawie”.

Muzeum Mazowieckie w Płocku to także oddziały: Muzeum Żydów Mazowieckich prezentujące historię Żydów na ziemiach polskich, Muzeum Wisły Środkowej i Ziemi Wyszogrodzkiej posiadające eksponaty archeologiczne i militaria związane z bitwą nad Bzurą oraz Skansen Osadnictwa Nadwiślańskiego poświęcony kulturze olendrów.


Największa kolekcja sztuki art déco

W Muzeum Mazowieckim znajduje się największa kolekcja sztuki art déco w Polsce. Od września 2021 r., w kamienicy przy ul. Kolegialnej 6 oglądać można stałą ekspozycję prezentująca kolekcję na którą składa 1,8 tys obiektów art déco ze zbiorów Muzeum Mazowieckiego.

We wnętrzach kamienic – polskiej, niemieckiej i francuskiej – prezentowane będą meble, szkło, ceramika, tkaniny, lampy, malarstwo i rzeźba, w domu mody kolekcja strojów, w sklepie jubilerskim – biżuteria, a w gabinecie prezesa banku kolekcja papierów wartościowych i numizmatów.

Więcej o ekspozycji »

czerwiec 2024

Kruchość rzeczy. Ceramika z kolekcji Grażyny i Wiesława Stachurskich

20 czerwca 202422 września 2024
Muzeum Mazowieckie w Płocku, ul. Tumska 8
Płock, 09-402 Polska
+ Google Map
Kruchość rzeczy. Ceramika z kolekcji Grażyny i Wiesława Stachurskich, wystawa, ceramika, sztuka polska, sztuka użytkowa, niezła sztuka

Wystawa Kruchość rzeczy. Ceramika z kolekcji Grażyny i Wiesława Stachurskich Muzeum Mazowieckie w Płocku zaprasza na wernisaż wystawy ceramiki „Kruchość rzeczy. Ceramika z kolekcji Grażyny i Wiesława Stachurskich”. W sali wystaw czasowych przy ul. Kolegialnej 6 zobaczymy blisko 200 znakomitych eksponatów reprezentujących polską ceramikę z jej najlepszego okresu. Obiekty te pochodzą kolekcji Grażyny i Wiesława Stachurskich. Są to obiekty znajdujące się w depozycie i ofiarowane, które Grażyna Stachurska przekazała muzeum w 2023 roku. Niewielka część została wypożyczona na wystawę. Przebogata…

Dowiedz się więcej »
+ Eksportuj wydarzenia
NIEZŁA SZTUKA © 2024. ALL RIGHTS RESERVED.