Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

← Back to Wydarzenia

Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha

+ Google Map
Marii Konopnickiej 26
Kraków, 30-302 Polska
+48 12 267 27 03 http://manggha.pl/

Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, powołane do życia z inicjatywy Andrzeja Wajdy i otwarte w 1994 roku jako Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, przez dziesięć lat stanowiło oddział Muzeum Narodowego w Krakowie, będąc zarazem miejscem aktywnej działalności Fundacji Kyoto – Kraków im. Andrzeja Wajdy i Krystyny Zachwatowicz. W roku 2005, usamodzielnione decyzją Ministra Kultury, otrzymało status państwowej instytucji kultury, a od roku 2007 działa jako placówka muzealna.

Muzeum Manggha jest jedyną państwową instytucją popularyzującą kulturę japońską w Polsce, które łączy działalność muzealną z organizacją przedsięwzięć typowych dla nowoczesnej instytucji kultury. Głównym kryterium tworzenia programu imprez jest, oprócz wysokiej rangi artystycznej, atrakcyjność pokazu dla publiczności. Ze względu na wyraźne różnice kulturowe, kluczowym staje się sposób zaprezentowania odległej i często niezrozumiałej wiedzy specjalistycznej. Metody, jakie przez lata zostały wypracowane przez zespół Muzeum Manggha pozwalają na wnikliwą i atrakcyjną prezentację zjawisk związanych z Japonią dawną i współczesną.

Działalność Muzeum Manggha wyrasta z ducha wielkiego polskiego kolekcjonera i znawcy sztuki Feliksa Jasieńskiego, patrona instytucji. Ma ona być zgodna z jego głębokim i wciąż aktualnym rozumieniem społecznej roli sztuki, która służy szerokiemu odbiorcy, kształtuje i wychowuje, jest łatwo dostępna i szeroko znana, a nie ukryta w magazynach. Muzeum Manggha – instytucja założona przez Andrzeja Wajdę – realizuje też w praktyce wizję swojego Fundatora: wizję miejsca, w którym Polska spotyka się z Japonią, a bogata japońska tradycja jest prezentowana obok najnowszych osiągnięć techniki; wizję miejsca otwartego i przyjaznego dla wszystkich, którzy tu trafią.


GODZINY OTWARCIA
Muzeum Manggha jest czynne od wtorku do niedzieli w godzinach 10:00 – 18:00.

CENY BILETÓW
20 PLN (normalny)
15 PLN (ulgowy)
35 PLN (rodzinny: rodzice + minimum 2 dzieci do 18-u lat)
100 PLN (grupowy: grupa maksimum do 30 osób)
1 PLN (ramach akcji ministerialnej dzieciom i młodzieży 7-16 lat przysługuje bilet za złotówkę, bilet nie przysługuje grupom)
wtorek – wstęp wolny

  • Nie znaleziono żadnych wyników.
NIEZŁA SZTUKA © 2024. ALL RIGHTS RESERVED.