Mieczysław Wejman, wystawa, ŻIH, niezła sztuka

Tańczący 1944. Mieczysław Wejman

Wojciech Fangor, Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu w Toruniu, niezła sztuka

Fangor w CSW w Toruniu

Dwaj Panowie Pingo/ Kołpanowicz & Cruz, Galeria Miejska we Wrocławiu, niezła sztuka

Dwaj Panowie Pingo/ Kołpanowicz & Cruz

Sean Scully, CSW Toruń, niezła sztuka

Sean Scully. Malarstwo i rzeźba

Posse – Esse, wystawa rzeźby Tomasza Koclęgi, sztuka współczesna, Czeladź, Galeria Sztuki Współczesnej Elektrownia, niezła sztuka

„Posse – Esse”. Wystawa rzeźby Tomasza Koclęgi

Anabolizm, wystawa, przegląd młodej fotografii w Olsztynie, niezła sztuka

Anabolizm. Przegląd młodej fotografii w Olsztynie

Rembrandt, Jeździec polski, Lisowczyk, Łazienki Królewskie, wystawa, Pałac na wyspie, The Frick Collection, niezła sztuka

Królewski Rembrandt. „Jeździec polski” ze zbiorów The Frick Collection w Nowym Jorku

Dwoistość spojrzenia wystawa, Powałka, Galeria Sztuki Współczesnej Elektrownia w Czeladzi, niezła sztuka

„Dwoistość spojrzenia” – zbiorowa wystawa malarstwa

prawda czasu prawda plakatu, wystawa, Miejska Galeria Sztuki w Łodzi, polska szkoła plakatu, niezła sztuka

Prawda czasu, prawda plakatu

Stan rzeczy, wystawa, Muzeum Narodowe w Warszawie, Grażyna Bastek, niezła sztuka

Stan rzeczy

Polityka w sztuce, MOCAK, Kraków, sztuka współczesna, niezła sztuka

Polityka w sztuce

Ostatni szwajcarscy ocalali z Holokaustu

Jerzy Jędrysiak, grafika, wystawa, Zakopane, niezła sztuka

Szepty mojej duszy. Jerzy Jędrysiak – grafiki

Narodowe Forum Muzyki, Wrocław, Rezonanse Sztuki Takie Trio, Stanisław Baj, Krzysztof Gliszczyński, Wojciech Lupa, malarstwo, sztuka polska, niezła sztuka

Rezonanse sztuki XII. Takie Trio – Baj, Gliszczyński, Lupa

Józef Gielniak, linoryt, sztuka polska, wystawa, niezła sztuka

Józef Gielniak – mistrz Linorytu. Życie i twórczość

Tylko nie udawaj obrazy i ekfrazy, Muzeum Archidiecezji Warszawskiej, Wojciech Weiss, Hokusai, Wojciech Gerson, sztuka polska Jacek Malczewski, Wigilia na Syberii, niezła sztuk

Tylko nie udawaj… obrazy i ekfrazy

Korzenie. Rusza wystawa Karoliny i Jacka Zwoniarskich w Łodzi

Okruchy codzienności, Martwe natury z kolekcji Biura Wystaw Artystycznych w Sieradzu, ŁDK, wystawa, niezła sztuka

Okruchy codzienności. Martwe natury z kolekcji Biura Wystaw Artystycznych w Sieradzu

Ładowanie Wydarzenia

← Wróć do Wydarzeń

BWA Piła


bwa i up piła


ul. Okrzei 9/2
64-920 Piła, Wielkpolskie Polska

67 213 11 82
http://galeriabwa.pila.pl/

Głównym celem działalności Biura Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych jest upowszechnianie wszystkich dziedzin współczesnej plastyki poprzez organizację wystaw artystycznych, popularyzację sztuki i edukację.

BWA od lat zaznacza swoją obecność na mapie kulturalnej kraju, organizując i sprowadzając do Piły wiele ciekawych wystaw indywidualnych i zbiorowych. Organizowane są wystawy prac artystów związanych ze środowiskiem akademickim Poznania, Torunia, Łodzi, Krakowa, Bydgoszczy, Warszawy i Szczecina. Galeria jest otwarta na wartości zarówno klasyczne jak i nowości. Promowani są przez nią artyści w różnym wieku, dojrzali oraz młodzi, wkraczający do świata sztuki. Pojawia się więc wartościowe malarstwo, rysunek, grafika i rzeźba, tkanina artystyczna, jako techniki należące do klasycznych, prezentuje się też fotografię kreatywną, grafikę komputerową i nowsze media: videoart i film. Galeria balansuje pomiędzy propozycjami tzw. „sztuki środka”, wolnej od szokujących i bulwersujących skojarzeń, wolnej też od ponowoczesnej wtórności. Jedynym kryterium prezentacji jest wysoka jakość artystyczna proponowanych przez twórców prac i postaw, niezależnie od dziedziny, jaką preferują.

Wieloletnia praca ludzi z pasją przyczyniła się do powstania pilskiego środowiska artystycznego, w którym działa wielu znakomitych twórców. Podsumowaniem pracy artystów związanych z Galerią sztuki jest coroczny Przegląd Twórczości Artystów Środowiska Pilskiego „Salon Pilski ART”, jedyna w swoim rodzaju wystawa, na której artyści przedstawiają swoje najciekawsze prace, powstałe w danym roku. W ostatnich latach w tej wystawie uczestniczy każdorazowo ponad 40 artystów.

BWA organizuje także plenery artystyczne dla profesjonalnego środowiska plastycznego z całej Polski, dzięki czemu poprzez regulaminowe darowizny wzbogaca swoją kolekcję sztuki o wybitne dzieła.

BWA dzięki zakupom oraz darowiznom stworzyło własną, znaczącą kolekcję sztuki współczesnej, która obecnie liczy ponad 1000 obiektów. W zbiorach znajdują się prace twórców ze środowiska pilskiego oraz znakomitych artystów polskich i zagranicznych. Zbiory te są wykorzystywane do różnorodnych wystaw tematycznych i problemowych, prezentowanych w Pile i galeriach zaprzyjaźnionych powiatów w kraju, a nawet poza jego granicami.

Poza działalnością wystawienniczą BWA organizuje koncerty muzyczne, jazzowe oraz mini recitale muzyki klasycznej i popularnej. Prowadzi również cykliczną działalność upowszechniającą język sztuki dla zainteresowanych odbiorców, organizując spotkania autorskie i spotkania z krytykami sztuki. Prowadzi także warsztaty plastyczne dla dorosłych pasjonatów malarstwa.

Nadchodzące Wydarzenia

  • Nie znaleziono żadnych wyników.