Anna Bilińska-Bohdanowiczowa wystawa

Artystka. Anna Bilińska-Bohdanowicz

witkacy

V Aukcja Dzieł Sztuki w Krakowskim Domu Aukcyjnym

Marian Eile. Artysta i redaktor

Artyści z Krakowa. Generacja 1950–1969

17. Międzynarodowe Triennale Małe Formy Grafiki Polska w Łodzi

ziemia poddana wystawa centralne muzeum włókiennictwa

Ziemia (P)oddana – czyli o ważnych sprawach oczami dzieci

Mistrzowie reliefu. Najcenniejsze plakiety XV-XVIII w. z dawnej kolekcji Andrzeja Ciechanowieckiego

Wlastimilówka u Hauptmannów – pracownia w muzeum

Paweł Orłowski. Linia i płaszczyzna

Witkacy wystawa, Zakopane

Tropikalne Uroki. Witkacy i Zakopane

Ładowanie Wydarzenia

← Wróć do Wydarzeń

Cosmopolitan – Twarda 4


foto


ul. Twarda 4
00-105 Warszawa, Polska

http://www.apartamentycosmopolitan.pl

Cosmopolitan to 44-piętrowy prestiżowy budynek apartamentowy o wysokości 160 m, oferujący 236 wykończonych i wyposażonych apartamentów. Nietypowym, jak na mieszkalne wysokościowce, rozwiązaniem są otwieralne okna w każdym pokoju, a także wychodzące poza obrys bryły budynku wykusze, które powiększają pole widzenia mieszkańcom apartamentów. Na parterze budynku znajdują się wyjątkowe koncepty kulinarne, otwierające budynek na miasto, jego mieszkańców i turystów.

Na 42. piętrze budynku apartamentowego Cosmopolitan Twarda 4 znajduje się przestrzeń wystawiennicza, gdzie cyklicznie prezentowane są wystawy różnych wybitnych artystów.

Cosmopolitan Twarda

Na dziedzińcu budynku możemy podziwiać 8-metrową ruchomą instalację „You and Me” przedstawiającą parę stojącą na przeciwległych krańcach 20-metrowej belki. Artysta – Eran Shakine – zafascynowany architekturą budynku Cosmopolitan, postanowił stworzyć dla tego niezwykłego miejsca instalację, która będzie pretekstem do spotkań i rozmów o sztuce.

Eran Shakine „You and me”

Eran Shakine „You and me”

Kobieta i mężczyzna zwróceni do siebie twarzami, poruszają się powoli w górę i w dół. Pełen cykl – czyli ruch belki z góry na dół – trwa osiem godzin, a następnie odbywa się on w drugą stronę w tym samym tempie. Czas i miłość między dwojgiem ludzi stały się dla Erana Shakine’a inspiracją do stworzenia tej wyjątkowej instalacji. Rzeźba, poprzez swój powolny ruch, daje wyraz nieprzerwanej zmienności, która dla artysty stała się elementem łączącym te dwa wymiary ludzkiego życia.

Nadchodzące Wydarzenia

  • Nie znaleziono żadnych wyników.