mirziamov

ABC Awangardy: Ikony – cykl wykładów online

Kata/Kami. Wystawa online

Marian Eile. Artysta i redaktor

Artyści z Krakowa. Generacja 1950–1969

Wirtualna wystawa Polish Modern Glass Art

17. Międzynarodowe Triennale Małe Formy Grafiki Polska w Łodzi

ziemia poddana wystawa centralne muzeum włókiennictwa

Ziemia (P)oddana – czyli o ważnych sprawach oczami dzieci

Paweł Orłowski. Linia i płaszczyzna

Kolory przemian. Malarstwo polskie z kolekcji Krzysztofa Musiała

Wyspiański. Przestrzeń studyjna

Ładowanie Wydarzenia

← Wróć do Wydarzeń

Fundacja Galeria Autonomia


fundacja galeria autonomia


Czym jest Autonomia

Ciężko powiedzieć w kilku zdaniach. Z grubsza jest to wyjątkowa inicjatywa tworzona przez nietuzinkowych ludzi. Formalnie jesteśmy fundacją, ośrodkiem edukacyjno-badawczym, non-profitem działającym w polu kultury, głównie wokół Warszawskiej ASP. Tak naprawdę jednak jesteśmy grupą przyjaciół, zapaleńców chcących poprzez sztukę, pozytywnie wpłynąć na otaczający nas świat. Nasza misja jest idealistyczna, a cele często nierealne, ale gdzie jak nie wśród artystów szukać prawdziwych zapaleńców? Dziś po 5 latach działalności nie zwalniamy tępa i szykujemy coraz to nowe projekty!

Autonomia – czyli My

To kolektyw artystów chcących „zarazić” sztuką jak największą liczbę osób. Od kilku lat organizujemy, wystawy, spotkania, warsztaty, działania performatywne oraz projekty edukacyjne. Współpracujemy z profesorami i studentami Warszawskiej ASP oraz z niezależnymi artystami i ośrodkami kultury. Od trzech lat w lokalu przy Andersa 13 tworzymy i stale dopracowujemy naszą własną formułę instytucji kultury, opartej zarówno finansowo jak i merytorycznie na oddolnej działalności. Jako non-profit jesteśmy zupełnie niezależni od wszelakiej polityki kulturalnej, czy interesów komercyjnych udziałowców, dzięki czemu możemy wspierać projekty interesujące pod względem artystycznym, nie bacząc na ich potencjał sprzedażowy. W centrum naszej uwagi stoją najmłodsi artyści i to do nich kierowana jest nasza oferta zarówno wystawiennicza jaki i edukacyjna.

Cena niezależności

Jak nie trudno się domyślić, działalność non-profitu ma swoje wady. Stale szukamy osób chcących jak my duchem i ciałem, bezinteresownie zaangażować się w sprawy młodych artystów. W Autonomii każdy jest mile widziany i każdy znajdzie tu coś dla siebie. Mamy nadzieję iż z biegiem czasu nasze licznie pisane wnioski i prośby przestaną ginąć w eterze biurokracji. Będziemy wtedy wreszcie w stanie wypełniać zadania, które sami sobie postawiliśmy za cel na najwyższym poziomie. Dopóki jednak wszelakie ministerialne oczy nie patrzą przychylnie w stronę młodej sztuki, zrobimy tyle ile damy radę sami!

Nadchodzące Wydarzenia

  • Nie znaleziono żadnych wyników.