Anna Bilińska-Bohdanowiczowa wystawa

Artystka. Anna Bilińska-Bohdanowicz

V Aukcja Dzieł Sztuki w Krakowskim Domu Aukcyjnym

17. Międzynarodowe Triennale Małe Formy Grafiki Polska w Łodzi

ziemia poddana wystawa centralne muzeum włókiennictwa

Ziemia (P)oddana – czyli o ważnych sprawach oczami dzieci

Mistrzowie reliefu. Najcenniejsze plakiety XV-XVIII w. z dawnej kolekcji Andrzeja Ciechanowieckiego

Wlastimilówka u Hauptmannów – pracownia w muzeum

Najeźdźcy wyobraźni. Wystawa prac Andrzeja Dudzińskiego

Paweł Orłowski. Linia i płaszczyzna

Witkacy wystawa, Zakopane

Tropikalne Uroki. Witkacy i Zakopane

Kolory przemian. Malarstwo polskie z kolekcji Krzysztofa Musiała

Ładowanie Wydarzenia

← Wróć do Wydarzeń

Galeria Milano


milano


Galeria MILANO na stałe wpisała się w pejzaż Saskiej Kępy. Usytułowana przy ruchliwym Rondzie Waszyngtona , w pobliżu Parku Skaryszewskiego wprowadza artystyczny klimat znajdującej się obok ulicy Francuskiej.

Jej założycielka – Elżbieta Kochanek-van Dijk, postawiła na klasyków sztuki współczesnej oraz uznanych twórców średniego pokolenia, nie rezygnując z promocji młodych i obiecujących artystów, kierując swoją ofertę do publiczności o sprecyzowanych zainteresowaniach w sztuce.

Z biegiem lat galeria wypracowała swoją określoną renomę. Wernisaże połączone z ciekawymi akcjami, niewymuszony klimat stworzony przez osoby ją prowadzące, a przede wszystkim ciekawi ludzie odwiedzający galerię ukształtowały atmosferę tego miejsca.

Pośród grona prezentowanych autorów na wystawach indywidualnych pojawiają się często młodzi debiutanci dopiero poszukujący własnego języka wypowiedzi. Nowatorstwo tych działań, sposób myślenia twórców i ich warsztat doskonale odświeża ogląd sztuki najnowszej .

Poza działalnością wystawienniczą galeria Milano prowadzi doradztwo w zakresie tworzenia kolekcji sztuki współczesnej, dociera ze sztuką do świata biznesu, włącza się w rozmaite imprezy kulturalne organizowane w Warszawie, wykłady o sztuce, spotkania literackie, koncerty , organizuje coroczne konkursy w dziedzinie projektowania biżuterii.

Przestrzeń galerii jest otwarta na prezentowanie artystów, którzy w swojej twórczości wyrażają swoje emocje, koncepcje czy obserwacje na polach różnych dziedzin sztuki jak: malarstwo , fotografia, rzeźba, obiekt ,film, animacje czy performance .

Galeria Milano rozpoczęła działalność w grudniu 1989 roku.

Nadchodzące Wydarzenia

  • Nie znaleziono żadnych wyników.