Artystka. Anna Bilińska-Bohdanowicz

Leonardiana w kolekcjach polskich w Wilanowie

Moja dusza. Oblicza kobiet w twórczości Jacka Malczewskiego

Idzie Młodość. I Grupa Krakowska

Stanisław Baj – Światło i woda

Soter Jaxa-Małachowski, Łódź rybacka na plaży, malarstwo marynistyczne, sztuka polska, Niezła sztuka

Soter Jaxa-Małachowski. Pejzaże morskie

Hasior. Wystawa ze zbiorów Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem

Dźwięki pierwotne

Ładowanie Wydarzenia

← Wróć do Wydarzeń

Galeria Szalom


Galeria Szalom Kraków


SZALOM to najstarsza z galerii Kazimierza, została założona w marcu 1994 r., przy ul. Józefa, pod numerem 16 – i tak zostało. Nie zmieniły się też zasadniczo zainteresowania i charakter galerii. Zainteresowania to sztuka (malarstwo, rzeźba, grafika, rysunek) i rzemiosło artystyczne – dawne i nowe. Antykwaryczna działalność skupiająca się głównie wokół spuścizny Kazimierza, niewielka w stosunku do całości tworzy ofertę adresowaną głównie do muzeów, współczesna jest otwarta dla szerokiego grona.

Nie preferowaliśmy i nie preferujemy żadnego kierunku w sztuce. Prace, które przyjmujemy na wystawy weryfikuje genius loci. A duch miejsca jest na Kazimierzu złożony, wymykający się prostym definicjom i pod każdym względem niezwykły. No bo czy jest na świecie drugie takie miejsce gdzie ulica Bożego Ciała krzyżuje się z ulicą Rabina Meiselsa? No właśnie…

Z kazimierskim duchem dogadali się świetnie na początek artyści z Piwnicy Pod Baranami – z różnych roczników; od Wiśniaka i Litwina po Jana Kantego Pawluśkiewicza i Małgorzatę Górnisiewicz, ale równie dobrze czuły się w sklepionych salach galerii obrazy Mariusza Cichonia i Grażyny Zarzeckiej czy przewrotnym poczuciem humoru kraszone rzeźby ceramiczne Małgorzaty Piątek – Grabczyńskiej.

Wystawiali (i wystawiają) u nas artyści z dorobkiem i pozycją – i debiutanci. Zapraszamy współczesnych artystów z Izraela – takich jak Itamar Siani (malarstwo, grafika) czy Estera Halperin z jej zjawiskową ceramiką.
Oferta SZALOM to prace kilkudziesięciu współpracujących z nami artystów z Krakowa i innych ośrodków w Polsce i nie tylko. To również rzemiosło artystyczne ze współczesnymi judaikami.

Nadchodzące Wydarzenia

  • Nie znaleziono żadnych wyników.