Geniusz baroku. Szymon Czechowicz (1689–1775)

Artystka. Anna Bilińska-Bohdanowicz

Najeźdźcy wyobraźni. Wystawa prac Andrzeja Dudzińskiego

Na tropie tajemnicy – ożywianie archiwalnych pocztówek

Paweł Orłowski. Linia i płaszczyzna

Witkacy wystawa, Zakopane

Tropikalne Uroki. Witkacy i Zakopane

Kolory przemian. Malarstwo polskie z kolekcji Krzysztofa Musiała

Metamorfozy Owidiusza – Mity greckie w rycinach według Hendrika Goltziusa

Wyspiański. Przestrzeń studyjna

96 x Giewont

Ładowanie Wydarzenia

← Wróć do Wydarzeń

Galeria Sztuka Wyboru


Galeria Sztuka Wyboru


Galeria Sztuka Wyboru znajduje się w Gdańsku, w Garnizonie Kultury – nowym kulturalnym centrum dzielnicy Wrzeszcz i jest częścią wielowymiarowego konceptu o nazwie Sztuka Wyboru.

Galeria prezentuje młodą współczesną sztukę – od malarstwa i grafiki poprzez ilustrację, plakat, rzeźbę i fotografię, kończąc na polskim wzornictwie i projektach architektonicznych.

Sztuka Wyboru to galeria komercyjna, chociaż można tu też trafić na wystawy pokonkursowe i ściśle muzealne. Program wystaw jest niezwykle bogaty i każdego miesiąca odbywają się zazwyczaj trzy różne wernisaże w galerii głównej na parterze obok kawiarni oraz w przestrzeni na 1. piętrze. Sztuka Wyboru stale współpracuje z Akademią Sztuk Pięknych w Gdańsku i w Warszawie.

Założycielką i kuratorką galerii jest Magdalena Kalisz – współtwórczyni Sztuki Wyboru, współautorka subiektywnych przewodników „Ogarnij Miasto”, organizatorka wydarzeń kulturalnych. Z wykształcenia prawniczka, kulturoznawczyni i amerykanistka. Osiem lat spędziła poza Polską, podróżując i pracując głównie w branży turystycznej. Przemierzyła pięć kontynentów i zwiedziła ponad 60 krajów. Od czterech lat znowu mieszka w Polsce i współtworzy serię alternatywnych i subiektywnych przewodników „Ogarnij Miasto” ( www.ogarnijmiasto.pl ). Pilnie śledzi polskie miasta, odkrywa w nich nowe zjawiska i trendy, fotografuje je i opisuje w „Ogarnij Miasto”. Współpracowała z F5, Twoim Stylem, Futu Paper, Natemat.pl, Podróże.pl i Fathers.pl pisząc o polskich miastach. Kuratorka wystaw „Ogarnij Miasto” podczas Wawa Design Festiwal 2013 i 2014 oraz Gdynia Design Days 2014. Od blisko dwóch lat mieszka w Gdańsku i na terenie Garnizonu Kultury współtworzy nowe kreatywne miejsce – Sztukę Wyboru ( www.sztukawyboru.eu), która jest połączeniem kawiarni, księgarni, galerii sztuki i sklepu z polskim wzornictwem. Kreuje wydarzenia promujące kulturę, sztukę, literaturę i dizajn. Prowadzi spotkania autorskie, organizuje wystawy, targi i warsztaty.

Nadchodzące Wydarzenia

  • Nie znaleziono żadnych wyników.