mirziamov

Jerzy Nowosielski | Spectra Art Space MASTERS

ABC Awangardy: Ikony – cykl wykładów online

Kata/Kami. Wystawa online

Marian Eile. Artysta i redaktor

Artyści z Krakowa. Generacja 1950–1969

Wirtualna wystawa Polish Modern Glass Art

17. Międzynarodowe Triennale Małe Formy Grafiki Polska w Łodzi

Paweł Orłowski. Linia i płaszczyzna

Jak we śnie! Emil Orlik w Japonii

Roman Ingarden. Filozof i fotograf

Ładowanie Wydarzenia

← Wróć do Wydarzeń

Galeria Sztuki Współczesnej ESTA


esta


Galeria Sztuki Współczesnej ESTA została założona przez Tadeusza i Małgorzatę Stapowicz w 1998 roku. Obecnie Galerię prowadzą Tadeusz Stapowicz z synem Jackiem.

Pomimo upływu wielu lat Galeria pozostaje wierna swoim tradycjom kontynuując swoją bogatą historię. Naszym celem jest promowanie polskiej sztuki współczesnej, nie tylko w kraju, ale także za granicą. Nie ograniczamy się jednak do wystawiania, sprzedaży, czy udziału w targach. Od początku sztukę – artystę – traktujemy personalnie, gdyż jesteśmy świadomi, że za każdą pracą stoi osoba artysty – Jego talent, uczucia, przemyślenia. Z każdym z naszych artystów prowadzimy dialog, jesteśmy w ciągłym kontakcie, dbając o to, żeby prezentować na bieżąco aktualności z twórczego życia naszych artystów.

Warto wspomnieć o logotypie galerii, które pozostaje w niezmienionej formie od początku działania Galerii, którego autorem jest wybitny grafik, profesor Jacek Gaj. Naszą tradycją jest również wydawanie katalogów, każdemu artyście, przy okazji wystaw w naszej Galerii. Przywiązujemy ogromną uwagę do poznawania inspiracji artysty i próbujemy zaprezentować je, nie tylko podczas wystawy, czy w katalogach, ale także na naszej stronie internetowej.

Galeria Sztuki Współczesnej wciąż pozostaje prekursorem promowania artystów w Internecie. Jako pierwsi zaczęliśmy prowadzić skrupulatną i jak najpełniejszą dokumentację twórczości prezentowanych przez nas artystów. Obecnie poszerzamy nasze działania o nowe możliwości – multimedialne oraz społecznościowe, zwracając przy tym niebagatelną uwagę do jakości merytorycznej oraz wizualnej materiałów.
Bierzemy także aktywny udział w targach sztuki krajowych oraz zagranicznych. Współpracujemy z wieloma galeriami w Polsce, jesteśmy przy tym otwarci na współpracę z galeriami zagranicznymi.

Nadchodzące Wydarzenia

  • Nie znaleziono żadnych wyników.