Anna Bilińska-Bohdanowiczowa wystawa

Artystka. Anna Bilińska-Bohdanowicz

V Aukcja Dzieł Sztuki w Krakowskim Domu Aukcyjnym

17. Międzynarodowe Triennale Małe Formy Grafiki Polska w Łodzi

ziemia poddana wystawa centralne muzeum włókiennictwa

Ziemia (P)oddana – czyli o ważnych sprawach oczami dzieci

Mistrzowie reliefu. Najcenniejsze plakiety XV-XVIII w. z dawnej kolekcji Andrzeja Ciechanowieckiego

Wlastimilówka u Hauptmannów – pracownia w muzeum

Najeźdźcy wyobraźni. Wystawa prac Andrzeja Dudzińskiego

Paweł Orłowski. Linia i płaszczyzna

Witkacy wystawa, Zakopane

Tropikalne Uroki. Witkacy i Zakopane

Kolory przemian. Malarstwo polskie z kolekcji Krzysztofa Musiała

Ładowanie Wydarzenia

← Wróć do Wydarzeń

Leonarda Art Gallery


leonarda-gallery


Plac Konesera
03-736 Warszawa, Polska

http://leonarda.gallery

Galeria LEONARDA art gallery powstała jako kontynuacja Galerii Sztuki Współczesnej Mostra, znanej i cenionej na polskim rynku sztuki, istniejącej od 2009 roku.

Właścicielką i założycielką galerii jest znana warszawska marszandka Lena Szwed-Strużyńska. Nowa nazwa – LEONARDA – to jej prawdziwe, dotąd prawie nie używane imię. Nazwanie galerii własnym imieniem doskonale wpisuje się w koncepcję galerii autorskiej, opartej na zasadzie osobistego wyboru i bardzo indywidualnego podejścia zarówno do artystów, jak i odbiorców.

Lena Szwed-Strużyńska jest doświadczoną marszandką i promotorką sztuki współczesnej, a także scenografem i dekoratorem wnętrz. Zorganizowała dotąd kilkadziesiąt wystaw w Polsce i zagranicą (m.in. w Londynie). Z jej wiedzy korzysta wiele firm i osób prywatnych – specjalizuje się bowiem również w zakresie dekoracji wnętrz dziełami sztuki.

W latach 2012-2017 współtworzyła Warszawskie Targi Sztuki, obecnie organizuje Targi Sztuki Dostępnej. Jako właścicielka Galerii LEONARDA art gallery reprezentuje wielu starannie wyselekcjonowanych artystów malarzy, rzeźbiarzy i grafików. Są wśród nich tak znane nazwiska jak Józef Wilkoń, Andrzej Mierzejewski, Andrzej Dudziński, Andrzej Cisowski, Antoni Fałat, Sylwester Ambroziak, Józek Nowak, Wojciech Cieśniewski i inni.

Nadchodzące Wydarzenia

Październik 2020

Daria Solar. Świat 2.0

24 października 202015 listopada 2020
Leonarda Art Gallery, Plac Konesera
03-736 Warszawa, Polska
+ Google Map
fot. materiały organizatora

Daria Solar. Świat 2.0 Wernisaż: 24 października 2020 r. godz. 17:00 Leonarda Art Gallery Wystawa czynna do: 15 listopada 2020 r. Daria Solar, Łódzka artystka, współautorka nominowanego do Oscara filmu Twój Vincent. fot. materiały organizatora W swojej wielowątkowej twórczości w poruszający sposób komentuje najnowsze technologie a jej hipnotyzujące postacie ludzkie i cyborgi uwikłane w symboliczną relację z maszynami przerażają i zmuszają do myślenia. Kolejnym unikalnym tematem jej malarstwa jest pejzaż wewnętrzny - cykl pejzaży inspirowanych wewnętrznym…

Dowiedz się więcej »
+ Export Events