Mieczysław Wejman, wystawa, ŻIH, niezła sztuka

Tańczący 1944. Mieczysław Wejman

Wojciech Fangor, Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu w Toruniu, niezła sztuka

Fangor w CSW w Toruniu

Dwaj Panowie Pingo/ Kołpanowicz & Cruz, Galeria Miejska we Wrocławiu, niezła sztuka

Dwaj Panowie Pingo/ Kołpanowicz & Cruz

Sean Scully, CSW Toruń, niezła sztuka

Sean Scully. Malarstwo i rzeźba

Posse – Esse, wystawa rzeźby Tomasza Koclęgi, sztuka współczesna, Czeladź, Galeria Sztuki Współczesnej Elektrownia, niezła sztuka

„Posse – Esse”. Wystawa rzeźby Tomasza Koclęgi

Anabolizm, wystawa, przegląd młodej fotografii w Olsztynie, niezła sztuka

Anabolizm. Przegląd młodej fotografii w Olsztynie

Rembrandt, Jeździec polski, Lisowczyk, Łazienki Królewskie, wystawa, Pałac na wyspie, The Frick Collection, niezła sztuka

Królewski Rembrandt. „Jeździec polski” ze zbiorów The Frick Collection w Nowym Jorku

Dwoistość spojrzenia wystawa, Powałka, Galeria Sztuki Współczesnej Elektrownia w Czeladzi, niezła sztuka

„Dwoistość spojrzenia” – zbiorowa wystawa malarstwa

prawda czasu prawda plakatu, wystawa, Miejska Galeria Sztuki w Łodzi, polska szkoła plakatu, niezła sztuka

Prawda czasu, prawda plakatu

Stan rzeczy, wystawa, Muzeum Narodowe w Warszawie, Grażyna Bastek, niezła sztuka

Stan rzeczy

Polityka w sztuce, MOCAK, Kraków, sztuka współczesna, niezła sztuka

Polityka w sztuce

Ostatni szwajcarscy ocalali z Holokaustu

Jerzy Jędrysiak, grafika, wystawa, Zakopane, niezła sztuka

Szepty mojej duszy. Jerzy Jędrysiak – grafiki

Narodowe Forum Muzyki, Wrocław, Rezonanse Sztuki Takie Trio, Stanisław Baj, Krzysztof Gliszczyński, Wojciech Lupa, malarstwo, sztuka polska, niezła sztuka

Rezonanse sztuki XII. Takie Trio – Baj, Gliszczyński, Lupa

Józef Gielniak, linoryt, sztuka polska, wystawa, niezła sztuka

Józef Gielniak – mistrz Linorytu. Życie i twórczość

Tylko nie udawaj obrazy i ekfrazy, Muzeum Archidiecezji Warszawskiej, Wojciech Weiss, Hokusai, Wojciech Gerson, sztuka polska Jacek Malczewski, Wigilia na Syberii, niezła sztuk

Tylko nie udawaj… obrazy i ekfrazy

Korzenie. Rusza wystawa Karoliny i Jacka Zwoniarskich w Łodzi

Okruchy codzienności, Martwe natury z kolekcji Biura Wystaw Artystycznych w Sieradzu, ŁDK, wystawa, niezła sztuka

Okruchy codzienności. Martwe natury z kolekcji Biura Wystaw Artystycznych w Sieradzu

Ładowanie Wydarzenia

← Wróć do Wydarzeń

Miejski Ośrodek Kultury w Koluszkach


mok-koluszki


ul. 3 Maja 2
95-040 Koluszki, Polska

44 714 58 80
https://mok-koluszki.pl

 

Miejski Ośrodek Kultury w Koluszkach jest samorządową instytucją kultury i został powołany Uchwałą Rady Miejskiej w Koluszkach w 1997 roku. Ośrodek prowadzi – określoną Statutem i Ustawą o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej wszechstronną działalność w obszarze kultury, z której chętnie korzystają dzieci, młodzież i dorośli z terenu Gminy Koluszki oraz mieszkańcy gmin ościennych.

Znajdujemy się w samym centrum miasta, dzięki czemu łatwo nas znaleźć. Warto podkreślić, że siedzibą Miejskiego Ośrodka Kultury w Koluszkach jest, powstały w 1934 roku, zabytkowy budynek kina Czary. Ta tradycja jest wciąż żywa, ponieważ kino w Miejskim Ośrodku Kultury wciąż działa! Obecnie nosi nazwę Kino Odeon 3D i jest znakomitym, nowoczesnym miejscem spotkań Koluszkowian z kulturą filmową.

Kultura w jakości 4K. W Kinie Odeon 3D znajdziecie Państwo premiery filmów krajowych i zagranicznych, często w dniu ich polskich premier. Jest to kino, które zaskoczy swoją jakością. Wygodne fotele, kameralna atmosfera, a przede wszystkim jeden z najnowocześniejszych projektorów kinowych w województwie łódzkim, który ma do zaoferowania projekcje w jakości 4K oraz technologii 3D.

Budynek to nie wszystko. W rocznym kalendarzu imprez kulturalnych mamy wiele dużych wydarzeń plenerowych. Są to przede wszystkim Dni Koluszek, Dzień Dziecka, Dożynki i inne. Wydarzenia te cieszą się szczególną popularnością wśród mieszkańców i gości Koluszek. Gwiazdy polskiej sceny muzycznej to nieodłączny element uświetniający w/w imprezy kulturalne. Ich koncerty przyciągają nawet kilka tysięcy osób.

Kontakt z kulturą od najmłodszych lat to jedno z głównych założeń Miejskiego Ośrodka Kultury w Koluszkach. Bardzo się staramy aby każdego roku oferta zajęć kulturalnych była bogatsza i ciekawsza. W roku kulturalnym 2019 mamy do zaoferowania wiele atrakcyjnych zajęć dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Są to warsztaty plastyczne, zajęcia muzyczne, nauka j. angielskiego, zajęcia taneczne, warsztaty z rękodzieła artystycznego, a także najnowsze warsztaty teatralne, klub podróżnika oraz klub historyka. Dla najmłodszych przygotowujemy specjalną ofertę zajęć wakacyjnych oraz zimowych.

Miejski Ośrodek Kultury w Koluszkach to miejsce, które łączy pokolenia. Przy MOK działają liczne Zespoły Seniora: „ZORZA”, „ZŁOTA JESIEŃ”, PRZYGODA”, „ZYGMUNTOWIACY” i ”GAŁKOWIANIE”, które godnie reprezentują Ośrodek podczas uroczystości okolicznościowych i wydarzeń kulturalnych, a także biorą udział w wielu przeglądach artystycznego ruchu seniora.

Świadomość historyczna lokalnego społeczeństwa to także nasz priorytet. W lipca 2019 roku w struktury Miejskiego Ośrodka Kultury weszła Sala Muzealna w Koluszkach. Jest to miejsce, w którym mieszkańcy mogą spotkać się oko w oko z przeszłością, wziąć udział w spotkaniach z ciekawymi ludźmi, a także skorzystać z bogatej oferty edukacji historycznej, krajoznawczej oraz patriotycznej.

Miejski Ośrodek Kultury w Koluszkach jest miejscem nowoczesnym, przyjaznym, otwartym na potrzeby społeczności lokalnej, w którym pracuje kompetentna i zaangażowana kadra podejmująca nowe wyzwania. Obrane przez nas cele i kierunki rozwoju zmieniają się i dostosowują do potrzeb mieszkańców Gminy Koluszki. Zapraszamy do odwiedzin i skorzystania z naszej oferty, która na pewno Państwa nie zawiedzie!
~MOK Koluszki

Nadchodzące Wydarzenia

  • Nie znaleziono żadnych wyników.