mirziamov

ABC Awangardy: Ikony – cykl wykładów online

Kata/Kami. Wystawa online

Marian Eile. Artysta i redaktor

Artyści z Krakowa. Generacja 1950–1969

Wirtualna wystawa Polish Modern Glass Art

17. Międzynarodowe Triennale Małe Formy Grafiki Polska w Łodzi

ziemia poddana wystawa centralne muzeum włókiennictwa

Ziemia (P)oddana – czyli o ważnych sprawach oczami dzieci

Paweł Orłowski. Linia i płaszczyzna

Kolory przemian. Malarstwo polskie z kolekcji Krzysztofa Musiała

Wyspiański. Przestrzeń studyjna

Ładowanie Wydarzenia

← Wróć do Wydarzeń

Miejski Ośrodek Sztuki w Gorzowie Wielkopolskim|Galeria BWA


miejski osrodek sztuki gorzów


Galeria BWA działa w strukturze organizacyjnej Miejskiego Ośrodka Sztuki, który powstał w 2002 roku w wyniku przekształcenia istniejącego od 1980 roku Biura Wystaw Artystycznych. BWA było finansowane przez Ministerstwo Kultury i Sztuki do roku 1994 W tym samym roku, w ramach programu pilotażowego, BWA zostało przejęte przez Urząd Miasta Gorzowa Wlkp. Do roku 2006 galerią kierował Jerzy Gąsiorek – organizator wielu spektakularnych wydarzeń o charakterze ogólnopolskim m. in. Plenerów Tkackich „ART – Stilon” i 11 edycji Biennale Sztuki Sakralnej oraz twórca kolekcji prac Władysława Hasiora. Od 2006 roku kuratorem Galerii BWA jest artysta plastyk Gustaw Nawrocki.
Galeria BWA prowadzi działalność wystawienniczą, prezentując prace artystów polskich i zagranicznych. Na przestrzeni 30 lat działalności w BWA, a obecnie Galerii BWA wystawiali m. in.: Magdalena Abakanowicz, Władysław Hasior, Józef Łukomski, Edward Dwurnik, Alfons Karny, Bronisław Chromy, Tadeusz Kulisiewicz, Zdzisław Beksiński, Gustaw Zemła, Józef Szajna, Władysław Jackiewicz, Marian Czapla, Stanisław Kulon, Andrzej Fogtt, Kurt Fleckenstein i wielu innych wybitnych twórców z Polski i zza granicy.

Galeria realizuje również wiele projektów edukacyjnych skierowanych do dzieci i młodzieży w wieku szkolnym oraz dorosłych: warsztaty sztuki, wykłady, spotkania z artystami, a także kurs rysunku i malarstwa.
W zbiorach Galerii BWA znajduje się 31 prac Władysława Hasiora (asamblaże i sztandary). Kolekcja ta (druga co do wielkości po zakopiańskiej) była wystawiana w kilkudziesięciu galeriach i instytucjach kultury w wielu, czasem egzotycznych, zakątkach świata. Posiadamy również w swoich zbiorach dzieła takich twórców jak: Edward Dwurnik, Józef Łukomski, Jerzy Duda-Gracz, Michał Gąsienica-Szostak, Jolanta Owidzka, Romana Szymańska-Plęskowska, Stefan Popławski, Wojciech Sadley, Andrzej Gordon i Wiesław Strebejko.

Nadchodzące Wydarzenia

  • Nie znaleziono żadnych wyników.