Artystka. Anna Bilińska-Bohdanowicz

Zapiski przy sztaludze. Przyjaźnie Sienkiewicza w świecie malarskim

Aukcja charytatywna sztuki współczesnej w Galerii Belle Arte

Człowiek, osoba, persona. Portret w przestrzeni sakralnej

Nieznany impresjonizm: Manet, Pissarro i im współcześni

Maria Jarema. Andrzej Wróblewski. Realizm istotny

Studiując naturę. Malarstwo Sotera Jaxy-Małachowskiego

Andrzej Wajda. Japoński notes

Wystawa biżuterii warszawskiej spółdzielni ORNO

Moja dusza. Oblicza kobiet w twórczości Jacka Malczewskiego

Ładowanie Wydarzenia

← Wróć do Wydarzeń

Rondo Sztuki


rondo sztuki katowice


Rondo im. Gen. Jerzego Ziętka 1
40-121 Katowice, Polska

http://www.rondosztuki.pl

Galeria ASP w Katowicach RONDO SZTUKI to jedna z najbardziej cenionych instytucji kultury na Śląsku. Zaczynając w 2007 roku z pozycji uczelnianej galerii w ciągu 9 lat na stałe wpisała się w kulturalną mapę Śląska i stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych śląskich marek.
Galeria Rondo Sztuki prowadzona jest przez Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach, przy finansowym wsparciu Miasta Katowice.
Program galerii jest różnorodny, dynamiczny i otwarty. Artyści związani z katowicką uczelnią, twórcy lokalni, studenci, debiutanci spotykają się tu z artystami światowej sławy. Sztuka trudna, kontemplacyjna, wymagająca skupienia bezkonfliktowo istnieje obok współczesnego dizajnu czy komiksu. Lokalność styka się z uniwersalnością, młodość z dojrzałością, powaga z lekkością.

Przez ponad 9 lat swojej działalności Rondo Sztuki mając do dyspozycji dwie galerie zorganizowało ponad 180 różnorodnych wystaw z zakresu grafiki, fotografii, malarstwa, plakatu, dizajnu i ilustracji książkowej, prezentując twórczość tak znakomitych artystów jak Dušan Kallay, Maciej Bieniasz, Lex Drewiński, Waldemar Świerzy czy Erwin Sówka. Dzięki stałej współpracy z Instytucją Kultury Ars Cameralis, Rondo Sztuki miało również zaszczyt być gospodarzem wystaw tak znakomitych artystów jak David Lynch, Jake i Dinos Chapman, Ilya i Emilia Kabakov, Jean- Michel Alberola, Santiago Sierra czy Pablo Picasso.
Poza organizacją wystaw, Rondo Sztuki konsekwentnie realizuje również swój autorski program wydarzeń kulturalnych, podzielonych na kilka cykli tematycznych.

W 2011, jako jedyna śląska instytucja, Rondo Sztuki zostało zaproszone do współorganizacji kulturalnego programu polskiej prezydencji w parlamencie europejskim. W jego ramach opracowało i zrealizowało w pełni autorski 5 tygodniowy projekt TAKK! (Tymczasowa Akcja Kulturalna Katowice!), który odbił się szerokim echem w polskich mediach i spotkał się z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Śląska.

Nadchodzące Wydarzenia

Styczeń 2020

„Everything is (almost) new / Wszystko jest (prawie) nowe”

18 stycznia 202026 lutego 2020
Rondo Sztuki, Rondo im. Gen. Jerzego Ziętka 1
40-121 Katowice, Polska
+ Google Map
fot. materiały organizatora

„Everything is (almost) new / Wszystko jest (prawie) nowe” Wernisaż: 18 stycznia 2020 r. godz. 18.30 Galeria Rondo Sztuki Wystawa czynna do: 26 lutego 2020 r. fot. materiały organizatora Nowy kraj. Nowe miasto. Nowa Uczelnia. Nowy kod kulturowy, którego trzeba się nauczyć by przeżyć pół roku życia. Wystawa „Wszystko jest (prawie) nowe” jest swoistym dziennikiem przetrwania studentów programu Erasmus, którzy przyjechali na semestr ( a czasami dłużej) studiować na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Wystawa jest…

Dowiedz się więcej »

Fotografia czechosłowacka lat 80./Członkowie i przyjaciele Słowackiej Nowej Fali

18 stycznia 20203 marca 2020
Rondo Sztuki, Rondo im. Gen. Jerzego Ziętka 1
40-121 Katowice, Polska
+ Google Map
file

Fotografia czechosłowacka lat 80./Członkowie i przyjaciele Słowackiej Nowej Fali Wernisaż: 18 stycznia 2020 r. godz. 18:00 Galeria Rondo Sztuki Wystawa czynna do: 03 marca 2020 r. Kuratorzy: Ela Porubänová i Rudo Prekop Artyści: Rudo Prekop, Vasil Stanko, Kamil Varga, Peter Župník, Jan Pohribný, Jiří Víšek, Robo Kočan, & Piotr Muschalik Nazwa „Słowacka Nowa Fala” pojawia się w pracach poświęconym fotografom utożsamianym z tym terminem stosunkowo późno, najprawdopodobniej po raz pierwszy została użyta w artykule autorstwa Lukaša Kadlička poświęconym Rudo Prekopowi,…

Dowiedz się więcej »
+ Export Events