mirziamov

Jerzy Nowosielski | Spectra Art Space MASTERS

ABC Awangardy: Ikony – cykl wykładów online

Kata/Kami. Wystawa online

Marian Eile. Artysta i redaktor

Artyści z Krakowa. Generacja 1950–1969

Wirtualna wystawa Polish Modern Glass Art

17. Międzynarodowe Triennale Małe Formy Grafiki Polska w Łodzi

Paweł Orłowski. Linia i płaszczyzna

Jak we śnie! Emil Orlik w Japonii

Roman Ingarden. Filozof i fotograf

Ładowanie Wydarzenia

← Wróć do Wydarzeń

Shefter Gallery


Shefter Gallery


Pragniemy wpisać się w mapę krakowskich instytucji sztuki, jednocześnie pracując i łącząc się z instytucjami i środowiskami w Polsce i na świecie. Współpracując z i goszcząc artystów, kuratorów, kolekcjonerów i wszelkich entuzjastów sztuki, chcemy stać się miejscem twórczego fermentu, wypracowywania nowych narracji, dialogów, estetyk.

Idąc za słowami Tomasza Manna: „Nie ma nie-polityki. Wszystko jest polityką”, interesuje nas w równym stopniu sztuka skupiająca się na swoich estetycznych aspektach, jak i ta, które próbuje być głosem w społecznych i politycznych dyskusjach. Pragniemy współpracować z młodszymi i starszymi pokoleniami twórców, budując tym samym wielowątkową i zróżnicowaną opowieść o współczesności, nie tylko o sztuce współczesnej. Shefter Gallery ma zamiar stać się miejscem artystycznego i kuratorskiego eksperymentu, w którym proces stanie się równą efektowi końcowemu wartością.

Procesualność naszych działań pozwoli także na kształtowanie programu galerii reagującego dynamicznie na nowe problemy i idee, wypracowywane zarówno przez osoby budujące galerię na co dzień, jak i społeczność, która się wokół galerii wytworzy.

Nadchodzące Wydarzenia

  • Nie znaleziono żadnych wyników.