mirziamov

ABC Awangardy: Ikony – cykl wykładów online

Kata/Kami. Wystawa online

Marian Eile. Artysta i redaktor

Artyści z Krakowa. Generacja 1950–1969

Wirtualna wystawa Polish Modern Glass Art

17. Międzynarodowe Triennale Małe Formy Grafiki Polska w Łodzi

ziemia poddana wystawa centralne muzeum włókiennictwa

Ziemia (P)oddana – czyli o ważnych sprawach oczami dzieci

Paweł Orłowski. Linia i płaszczyzna

Kolory przemian. Malarstwo polskie z kolekcji Krzysztofa Musiała

Wyspiański. Przestrzeń studyjna

Ładowanie Wydarzenia

← Wróć do Wydarzeń

Służewski Dom Kultury


sdk-widok-z-gory


ul. Bacha 15
02-740 Warszawa, Polska

+48 22 843 91 01
http://sdk.waw.pl/

Służewski Dom Kultury w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy
To jedyny taki Dom Kultury na mapie stolicy – obiekt, który nie tylko przyciąga bogatą ofertą kulturalną, artystyczną i edukacyjną. Kluczową rolę odgrywa tu bowiem ekologia i troska o otaczającą nas naturę. I to nie tylko w teorii. Wokół budynku rozpościerają się tereny sprzyjające relaksowi: porośnięty roślinnością wodną Potok Służewiecki z pomostami do spacerowania i leniuchowania, stanowiska lęgowe i budki dla ptaków, park z drewnianymi ławkami i wieżyczką do obserwacji ptaków, dwupiętrowy domek dla wolno żyjących kotów oraz zagroda z 3 kozami: Siwą i jej synkiem- Koziołkiem oraz Rozrabiachą, która „rządzi” stadkiem…
Są tu prawdziwe ule i dzika łąka – w założeniu „pastwisko” dla pszczół. Jest też duży „Wspólny ogród” kwiatowo – warzywno –ziołowy, uprawiany przez społeczność lokalną, gdzie odbywają się warsztaty, wykłady i pikniki, podczas których degustowane są potrawy sporządzone z miejscowych płodów ogrodu. Sąsiadujący z ogrodem plac zabaw dla dzieci wybudowany został z ekologicznych materiałów, a całość tworzy przyjemną strefę rodzinnej aktywności i kreatywności. Bardziej ambitni mogą próbować swych sił na profesjonalnej ściance wspinaczkowej.
Parkowe ścieżki prowadzą wzdłuż potoku, aż do fascynującego miejsca z „japońską duszą”. Tu w drewnianej, pokrytej gontem stylowej pagodzie 20 września 2015 r. zawisł WORLD PEACE BELL – Dzwon, który jest symbolem pokoju w wielu krajach świata. Ten ważący 365 kg. monumentalny obiekt wykonany w Japonii jest ciekawym i tajemniczym elementem urozmaicającym okoliczny park.
Na terenie SDK stoi lokalny wiatrak – źródło ekologicznej energii, dzięki czemu możliwe jest oświetlenie ogrodzenia, amfiteatru oraz drzew w przestrzeni parkowej.
Architektura Służewskiego Domu Kultury łącząca tradycję i nowoczesność zdobyła uznanie ekspertów, którzy przyznali mu Nagrodę Architektoniczną POLITYKI 2013. Projektanci z pracowni WWAA i 137 kilo wsłuchali się w sugestie pracowników i bywalców SDK, tworząc kompleks spełniający wszelkie potrzeby niezbędne do obcowania z kulturą: od ciemni fotograficznej, pracowni komputerowej, poprzez salę taneczną, aż po amfiteatr, salę widowiskową, salonik literacki z dostępem do wi-fi i kawiarnię.

Nadchodzące Wydarzenia

  • Nie znaleziono żadnych wyników.