Artystka. Anna Bilińska-Bohdanowicz

Zapiski przy sztaludze. Przyjaźnie Sienkiewicza w świecie malarskim

Paweł Frąckiewicz grafika, niezła sztuka

Paweł Frąckiewicz: wystawa grafiki w GSW Elektrownia

Stanisław Baj. Rzeka Bug. Mała historia jednej kreski

muzeum ziemiaństwa w Dobrzycy, MISTRZOWIE MALARSTWA EUROPEJSKIEGO, niezła sztuka

Od Antwerpii do Sewilli. Brueghel-Murillo: Żywioły i Dzieci

Jerzy Nowosielski | Spectra Art Space MASTERS

ABC Awangardy: Ikony – cykl wykładów online

Marian Eile. Artysta i redaktor

Artyści z Krakowa. Generacja 1950–1969

Wirtualna wystawa Polish Modern Glass Art

Ładowanie Wydarzenia

← Wróć do Wydarzeń

Xanadu Galeria i Dom Aukcyjny


fot. RafalNowak.com


ul. Hoża 51
00-681 Warszawa, Polska

503 012 889
www.galeriaxanadu.pl

Xanadu to egzotyczna, mityczna kraina szczęśliwości i dobrobytu. Pisał o niej angielski romantyk Samuel Coleridge w swoim poemacie „Kubla Khan”. Pojawiła się też w kultowym filmie „Obywatel Kane” jako nazwa ogromnej, fantastycznej posiadłości, a w musicalu z lat 80. o tym samym tytule „Xanadu”, jako synonim spełnienia marzeń. Film opowiada o młodym, utalentowanym, ale sfrustrowanym malarzu, który, aby się utrzymać, pracuje dla wytwórni płytowej. Zainspirowany przez przypadkowo spotkaną tajemniczą Kirę, która w rzeczywistości okazuje się być jedną z Muz, otwiera klub taneczny o nazwie Xanadu. Dzięki ingerencji Muz Xanadu staje się wielkim sukcesem, a bohater filmu odnajduje w nim szczęście.

 

Dla nas Xanadu to metafora tego, czym jest sztuka – a więc przede wszystkim źródłem zachwytów, estetycznej przyjemności, nieoczywistego piękna, różnorodności, być może nawet pewnej tajemnicy. Dopiero potem wartością materialną, inwestycją.

Chcemy, aby sztuka nie onieśmielała – nasza przestrzeń jest otwarta dla każdego. Xanadu to nie tylko miejsce, w którym sztukę pokazujemy, ale również przestrzeń wymiany myśli. Oprócz prezentacji wystaw i organizacji aukcji stawiamy przede wszystkim na doradztwo, wierząc, że wrażliwość na sztukę tkwi w każdym z nas, a poważniejsze kompetencje w jej rozpoznawaniu można w sobie stopniowo wykształcić, mając z nią styczność na co dzień, ale też rozmawiając o niej, czytając i oglądając wystawy i muzealne zbiory. Dlatego szczególnie cenny jest dla nas kontakt osobisty. Pragniemy, aby kolekcjonowanie dzieł sztuki nie kojarzyło się jedynie z pasją dla koneserów, czy osób o zasobnym portfelu, posiadających rozległą wiedzę.

Działalność Galerii Xanadu koncentruje się wokół aukcji oraz wystaw czasowych. Nasze propozycje skierowane są zarówno do kolekcjonerów sztuki młodej, jak i osób zainteresowanych twórczością artystów średniego pokolenia, często uznawanych już za klasyków. Ciekawe propozycje dla siebie znajdą u nas wielbiciele malarstwa, rzeźby i grafiki, ale też polskiego designu oraz fotografii. Oprócz aukcji młotkowych organizujemy aukcje internetowe poświęcone węższym zjawiskom w sztuce, w planach mamy również organizację kursów z zakresu kolekcjonerstwa i rynku sztuki w Polsce, a także kursy skierowane dla artystów, które ułatwią im zrozumienie rynku sztuki i rządzących nim zasad.

Oferujemy także usługę wypożyczeń dzieł sztuki do przestrzeni biznesowych oraz dla osób prywatnych. Ponadto doradzamy początkującym i bardziej zaawansowanym kolekcjonerom, służymy pomocą w zakresie konserwacji, oprawy, czy wyceny dzieł sztuki współczesnej. Przede wszystkim jednak z prawdziwą przyjemnością prowadzimy rozmowy o sztuce.

kaseton

Nadchodzące Wydarzenia

  • Nie znaleziono żadnych wyników.