Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Aukcja charytatywna prac Pawła Hajncla na rzecz Ukrainy

31 marca 2022 • 18:0020:00 CEST

Aukcja charytatywna
31.03.2022, g. 18:00
Galeria Re:Medium,
ul. Piotrkowska 113, Łódź
Cena wywoławcza za jedną pracę: 100 PLN
Istnieje możliwość płatności kartą


Wiele instytucji kultury i organizacji pozarządowych prowadzi szeroką pomoc dla obywateli Ukrainy, zarówno tych, którzy nadal przebywają w swojej ojczyźnie, jak i tych, którzy zmuszeni zostali do jej opuszczenia. Miejska Galeria Sztuki w Łodzi włączając się w tę pomoc, organizuje w dniu 31 marca 2022 roku o godz. 18.00 w Galerii Re:Medium przy ulicy Piotrkowskiej 113 aukcję charytatywną dla Ukrainy trzech ostatnio namalowanych prac z cyklu „Tekturkowo” Pawła Hajncla:

Artysta, znany szerzej jako performer, jest również – a może przede wszystkim – malarzem ze świetnie opanowanym warsztatem, za pomocą którego uważnie, często ironicznie, komentuje m.in. współczesne światowe życie społeczno-polityczno-kulturalne. Kilka lat temu rozpoczął tworzenie cyklu „Tekturkowo” – publikowanej w „Przekroju” serii miniaturowych obrazów, będącej osobistym dziennikiem – codziennym, niekiedy brutalnym notatnikiem, gdzie słowo-napis i obraz tworzą nierozerwalną jedność.

Paweł Hajncel należy do grona polskich twórców, którzy poruszając się bardzo sprawnie w różnych aktualnych mediach (obraz, film, performans, komiks, mural, rzeźba), stworzyli swój indywidualny artystyczny przekaz, z którym wychodzą w stronę publiczności. Przekaz, który ma zmuszać odbiorcę do refleksji nad współczesnym światem, jego okrucieństwem oraz nad nieustannie postępującą dehumanizacją jednostki i całych społeczeństw.

Bardzo dziękujemy Pawłowi Hajnclowi za przekazanie swoich prac na aukcję, a wszystkich Państwa zapraszamy do wzięcia w niej udziału. Każdy z uczestników naszej mini aukcji będzie miał możliwość wylicytowania tekturki tego cenionego łódzkiego twórcy. Cały dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na rzecz organizacji pożytku publicznego – Zjednoczenia Łemków z siedzibą w Gorlicach, z którym Miejska Galeria Sztuki w Łodzi współpracuje od kilku lat.

Zjednoczenie Łemków uruchomiło długofalową bezpośrednią pomoc dla osób uciekających przed wojną w Ukrainie. W związku z tym organizują zbiórkę pieniędzy na żywność, środki higieniczne czy wsparcie uchodźców.

Natalia Hładyk, koordynatorka i uczestniczka kolejnych edycji „Łemkowskiego Jeruzalem”, którego artystyczne efekty prezentowaliśmy już kilkukrotnie w naszej Galerii, jest w stałym kontakcie z ukraińskimi uczestnikami projektu. Koordynuje realizację innych najpilniejszych potrzeb, o jakich nieśmiało wspominają w telefonicznych rozmowach ukraińscy artyści, dotyczących zakupu kamizelek kuloodpornych, kasków budowlanych, środków opatrunkowych i lekarstw.


Podczas aukcji będzie możliwość spotkania i porozmawiania z Pawłem Hajnclem, który bliżej opowie o swoich najnowszych pracach malarskich.

Szczegóły

Data:
31 marca 2022
Godzina:
18:00 – 20:00 CEST

Miejsce wydarzenia

Miejska Galeria Sztuki w Łodzi | Galeria Re:Medium
ul. Piotrkowska 113
Łódź, 90-001 Polska
+ Google Map
Telefon:
42 632 24 16
Witryna internetowa:
http://mgslodz.pl
NIEZŁA SZTUKA © 2024. ALL RIGHTS RESERVED.