Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Katarzyny Haber: Kanapa z widokiem

2 września 202120 września 2021

Katarzyna Haber, niezła sztuka

Katarzyny Haber: Kanapa z widokiem
2 – 20 września 2021
Galeria Apteka Sztuki
Kuratorka: Agnieszka Zawisza
Koordynatorka: Magdalena Krowicka

więcej informacji »


Katarzyna Haber, niezła sztuka
©Katarzyna Haber

Po dwóch latach od debiutu, Kasia Haber wraca z kolejną dużą wystawą, udowadniając, że pierwszy, intensywny okres pracy nad rysunkiem, nie był jedynie przelotnym zauroczeniem. Praca nad rysunkami, rozwijanie swojego artystycznego języka, stały się częścią życia autorki i Kasia dojrzewa, w zaciszu swojej kanapy, z której ma najwyraźniej bardzo rozległy widok.

Katarzyna Haber, niezła sztuka
©Katarzyna Haber

Podczas gdy w świecie artystycznym, aż dudni od nowinek i potrzeba bycia oryginalnym często bierze górę nad autentycznością, artystka używając prostych i poetyckich środków opowiada o życiu bliskiemu sobie. Sylwetki najbliższych, otaczające meble, przedmioty codziennego użytku zapełniają kartki szkicowników. Jej technika jest prosta i szlachetna – artystka używa tuszu i rysika. Ostatnio eksperymentuje też z kolorem stosując ekolinę. Język Kasi Haber opiera się na tradycyjnej technice, a siła wyrazu tych prac wiąże Kasię z klasykami, takimi jak: Tadeusz Kulisiewicz, Józef Czapski, Egon Schiele, Matisse, Picasso i inni.


Katarzyna Haber – rysowniczka, graficzka, kuratorka, krytyczka sztuki. Absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Warszawskim, stypendystka ICOMOS IFLA na Uniwersytecie w Yorku, w latach 1999 – 2001 studiowała na wydziale grafiki Europejskiej Akademii Sztuk Pięknych (EASP) pod kierunkiem Ewy Pełki. Od 2003 r. współpracowała jako ilustratorka z magazynami life-stylowymi m.in. Go, Cafe, Marie Claire. W latach 2007-2019 roku związana jako kurator z Galerią „Apteka Sztuki”, a obecnie kurator i koordynator wystaw w Kordegardzie. Galerii Narodowego Centrum Kultury.

Kuratorowała ponad 160 wystaw prac artystów polskich i zagranicznych. Organizatorka i kuratorka Festiwalu Warszawskich Galerii WarsawByArt. Jej prace pokazywane były na wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą (Karma – 2005, Między Nami – 2005, Centrum Kultury Ignis Kolonia – 2006, Teatr Rozmaitości – 2007, Tarczyńska 3 – 2019, Systema Osaka – 2019, Art Market Budapest – 2019, Art Market Budapest – 2020).

Szczegóły

Początek:
2 września 2021
Koniec:
20 września 2021

Miejsce wydarzenia

Galeria Apteka Sztuki
Al. Wyzwolenia 3/5
Warszawa, 00-572 Polska
+ Google Map
Telefon:
22 622 04 21
Witryna internetowa:
https://aptekasztuki.eu/
NIEZŁA SZTUKA © 2024. ALL RIGHTS RESERVED.