Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Maciej Sieńczyk. Spotkanie po latach

7 września 202323 września 2023

Maciej Sieńczyk spotkanie po latach, wystawa, galeria aTAK, niezła sztuka
Maciej Sieńczyk spotkanie po latach, wystawa, galeria aTAK, niezła sztuka
Maciej Sieńczyk, Spotkanie po latach

7 września 2023 roku Galeria aTAK otwiera drugą już indywidualną wystawę rysunków Macieja Sieńczyka. Wystawa została zorganizowana w związku z ukazaniem się w Wydawnictwie Literackim powieści graficznej artysty, zatytułowanej „Spotkanie po latach”. Galeria aTAK zaprezentuje projekty ilustracji do tej książki wraz z wydrukami niektórych z nich, w postaci autorskich grafik.

Jego „Spotkanie po latach” stanowi oryginalną, intrygującą propozycję artystyczną. Dorota Masłowska pisząc o najnowszej książce Sieńczyka trafia w sedno: „W niepodrabialnym stylu, zarazem wytwornym i potwornym, wybitny artysta wciąga nas na manowce swojej wyobraźni”. „Spotkanie po latach” jest taką właśnie wędrówką po jej odrażających bezkresach, pętlach, tunelach, lejach. (…). Szybko zrezygnować czytelnik musi z poczucia, że wie, gdzie tu jakaś reguła, plot; na próżno usiłuje przejrzeć bieg wypadków”.

Maciej Sieńczyk zilustrował między innymi książki Doroty Masłowskiej, Adama Wiedemanna, Michała Witkowskiego. Jest autorem rysunków do czasopism: „Przekrój”, „Newsweek”, „Polityka”, „A4”, „Wysokie obcasy”, „Exklusiv” i innych. Opublikował albumy komiksowe: „Hydriola” (2005), „Wrzątkun” (2009) i „Przygody na bezludnej wyspie” (2012), a także powieść „Wśród przyjaciół” (2016). Artysta był nominowany do nagrody NIKE.

« Wydarzenie na facebook’u »

Szczegóły

Początek:
7 września 2023
Koniec:
23 września 2023
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce wydarzenia

Galeria aTAK
ul. Mazowiecka 11/38
Warszawa, 00-052 Polska
+ Google Map
Telefon:
22 826 50 55
Witryna internetowa:
http://www.atak.art.pl
NIEZŁA SZTUKA © 2024. ALL RIGHTS RESERVED.