Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Salvador Dali. Tristan i Izolda

2 września 20232 października 2023

Salvador Dali. Tristan i Izolda, wystawa, akwaforta, grafika, sztuka współczesna, niezła sztuka
Salvador Dali. Tristan i Izolda, wystawa, akwaforta, grafika, sztuka współczesna, niezła sztuka
Wystawa Salvador Dali. Tristan i Izolda

W świeżo wyremontowanej kaplicy św. Mikołaja, będzie okazja zobaczyć zbiór akwafort „Tristan i Izolda” autorstwa Salvadora Dali. Cykl powstał w latach 1969-1970.

W ramach tej niezwykłej ekspozycji pragniemy przedstawić Państwu 21 wyjątkowych akwafort, które odzwierciedlają fascynacje i genialne koncepty jednego z największych artystów XX wieku – piszą organizatorzy.

Chełmska wystawa „Tristan i Izolda” skupia się na jednej z najbardziej znanych i romantycznych opowieści średniowiecznej literatury oraz na płomiennym uczuciu między dwójką głównych bohaterów. Dali zastosował technikę akwaforty, aby z wyjątkową wnikliwością przedstawić historię miłości, dramatyzmu i namiętności.

Zapraszamy Państwa do odkrywania fascynującego świata Salvadora Dali i do zanurzenia się w historii średniowiecznych kochanków. Pragniemy, aby ta wystawa oczarowała Was swoją głębią, metaforą i baśniowym charakterem, które są nieodłącznymi cechami twórczości Salvadora Dali.  – zapraszają pracownicy muzeum.

Salvador Dali to hiszpański surrealista i grafik, słynny z nadzwyczajnej wyobraźni, niebywałych pomysłów oraz niezwykłej precyzji w detalu. Jego prace są nie tylko pełne surrealistycznych obrazów i symboli, ale także odzwierciedlają jego obsesje, fascynację natchnieniem z mitologii, historii i literatury.

Szczegóły

Początek:
2 września 2023
Koniec:
2 października 2023
Kategoria Wydarzenie:
Witryna internetowa:
http://mzch.pl/?pl_tristan-i-izolda,1261

Miejsce wydarzenia

Muzeum Ziemi Chełmskiej
ul. Lubelska 55
Chełm, 22-100 Polska
+ Google Map
Telefon:
82 565 26 93
Witryna internetowa:
http://mzch.pl
NIEZŁA SZTUKA © 2024. ALL RIGHTS RESERVED.