Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Marcin Krawczyk. To nie kraj dla miłośników detali

9 stycznia 202026 stycznia 2020

Marcin Krawczyk. To nie kraj dla miłośników detali

Wernisaż: 09 stycznia 2020 r.
godz. 19:00
Trafo. Trafostacja Sztuki
Wystawa czynna do: 26 stycznia 2020 r.

Inauguracyjna wystawa nowego cyklu zatytułowanego headshots, polegającego na prezentacji artystów nigdy wcześniej nie funkcjonujących w oficjalnym obiegu sztuki. W TRAFO pokazane zostaną prace malarskie Marcina Krawczyka, którego dyplomowy cykl nagrodzony został podczas 39 edycji konkursu im. Marii Dokowicz nagrodą specjalną Prezydenta Miasta Poznania. Wystawa To nie kraj dla miłośników detali prezentuje historie o tożsamości artysty, ale i jego najbliższych. Jest malarską, inspirowaną surrealizmem zabawą o humorystycznym zabarwieniu.

fot. materiały organizatora
fot. materiały organizatora

Marcin Krawczyk (ur. 1988 rok) – wychował się w Witaszycach obok Jarocina. Od blisko dziesięciu lat mieszka w Poznaniu. W latach 2007-2010 studiował architekturę na Politechnice Poznańskiej. Absolwent Wydziału Malarstwa na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Jego eksperymentalne malarstwo zahacza o konceptualizm oraz surrealizm, ale nie ucieka on od przedstawień realistycznych czy abstrakcyjnych.

…………………….
headshots

Do cyklu krótkich, dwutygodniowych wystaw zapraszamy artystów i artystki, którzy nie mieli okazji dosadniej zaistnieć w obiegu polskiej sztuki, co minus. Jak mawiał internetowy wieszcz, Klucuch: „losowanko zapraszam dzyń dzyń dzyń dzyń”. Tym razem nie kierujemy się konkursowymi regu-laminami, kumoterstwem czy bardziej przemyślanymi zasadami doboru wystawianych osób. Fa-jne? Fajne. Dobrze, zrobimy wystawę. Podsumowując cykl headshots jest jednostrzałową próbą powodzenia lub porażki.

Szczegóły

Początek:
9 stycznia 2020
Koniec:
26 stycznia 2020
Witryna internetowa:
https://trafo.art/headshots-marcin-krawczykto-nie-kraj-dla-milosnikow-detali/
NIEZŁA SZTUKA © 2024. ALL RIGHTS RESERVED.