Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Rusza projekt Aukcja Marzeń

11 marca 202025 marca 2020

Aukcja Marzeń
Aukcja online: od 11 do 25 marca 2020 r.
na stronie: https://bid.desa.pl
*    *    *

Warsztaty dla architektów wnętrz
6 marca 2020 r., godz. 18.00,
ZODIAK Warszawski Pawilon Architektury
pasaż Stefana Wiecheckiego „Wiecha” 4

Więcej informacji »


Prace ponad 70 współczesnych twórców można będzie wylicytować podczas charytatywnej Aukcji Marzeń. W ofercie znalazły się dzieła takich twórców jak Martyna Czech, Aleksandra Bujnowska, Monika Chlebek, Mateusz Dąbrowski, Keymo, Berenika Kowalska, Katarzyna Kukuła czy Ewa Skaper. W terminie od 11 do 25 marca będzie można wziąć udział licytacji online wszystkich dzieł sztuki na stronie internetowej DESA Unicum. Cały dochód ze sprzedaży prac zostanie przeznaczony na realizację marzeń podopiecznych Fundacji Mam Marzenie – dzieci z chorobami zagrażającymi życiu.

Monika Marchewka, Kurtyna
Monika Marchewka, Kurtyna

Aukcja Marzeń jest niezwykłym projektem łączącym świat sztuki z dobroczynnością. Do tej pory Fundacja Mam marzenie spełniła ponad 8500 marzeń. Dzięki realizacji projektów przy współpracy z licznymi organizacjami i sponsorami 9-letni Miłosz otrzymał profesjonalną gitarę elektryczną, 4-letnia Małgosia mogła poczuć się jak księżniczka w swoim bajecznym pokoju z nowymi kolorowymi meblami, a 4-letniej Hani udało się popływać razem z delfinami.

Aukcja skierowana jest zarówno do kolekcjonerów, architektów wnętrz, jak i do pasjonatów sztuki współczesnej. Udział w aukcji daje możliwość spełnienia wyjątkowych marzeń dzieci z chorobami zagrażającymi życiu.

Karol Palczak, Ewa

W ofercie Aukcji Marzeń szczególnie warto zwrócić uwagę na dzieła laureatów Biennale Malarstwa „Bielska Jesień” – Martyny Czech, Katarzyny Kukuły, Ewy Skaper i ubiegłorocznego Karola Palczaka. Koneserzy sztuki współczesnej nie powinni przeoczyć również obrazów Moniki Chlebek i Anny Panek – artystek na stałe współpracujących z najważniejszymi galeriami w Polsce tj. Lokal_30 w Warszawie czy Galeria Zderzak w Krakowie. Z kolei znawcy rynku sztuki z pewnością zwrócą uwagę na Annę Zalewską czy Laurę La Wasilewską – autorkę prac znajdujących się kolekcjach na całym świecie, m.in. u Ennio Morricone czy Filipa Moszanta, młodego absolwenta warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, który choć dopiero od roku figuruje w notowaniach aukcyjnych, to już może pochwalić się bardzo wysokimi wynikami.

Zgłoszone prace spotkały się z zainteresowaniem wybitnych osobowości ze świata sztuki i kultury – Katarzyny Jaroszewskiej (prowadzącej program „Odpicowane mieszkanie” w TVN); Agi Kobus i Grzegorza Goworka (pracownia STUDIO.O. organic design); Fundacji VOX-Artis (zajmującej się propagowaniem kultury, sztuki i wzornictwa oraz edukacją społeczną i promocją). Rada Ekspertów projektu Aukcja Marzeń szczególną uwagę zwróciła na obraz „Kurtyna” autorstwa Moniki Marchewki – absolwentki wydziału malarstwa w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, mającej w swoim dorobku liczne wystawy indywidualne i zbiorowe. Zdaniem Katarzyny Jaroszyńskiej, we wnętrzach świetnie sprawdzą się grafiki autorstwa Żanety Rzepy, Katarzyny Boguckiej i Aleksandry Treder. Z kolei, szczególną uwagę Fundacji VOX-Artis zwróciło malarstwo figuratywne Tomasza Kołodziejczyka, Ewy Skaper i Jarosława Łukasika.

W ramach wydarzeń towarzyszących organizatorzy zapraszają również na warsztaty dla architektów wnętrz, które odbędą się w Warszawskim Pawilonie Architektury ZODIAK 6 marca o godzinie 18.00 prowadzone przez wyżej wymienioną Radę Ekspertów Projektu Aukcji Marzeń.


Organizatorem Aukcji Marzeń jest Fundacja Mam Marzenie, której misją jest spełnianie marzeń dzieci w wieku 3-18 lat, cierpiących na choroby zagrażające ich życiu, tj. nowotwory, mukowiscydoza i choroby neurologiczne. Przez swoją działalność fundacja pragnie dostarczać chorym dzieciom i ich rodzinom niezapomnianych wrażeń, które pozwolą choć na chwilę zapomnieć o cierpieniu, wniosą w ich życie radość, siłę do walki z chorobą i nadzieję na przyszłość. Do tej pory wolontariusze Fundacji Mam Marzenie spełnili w sumie ponad 8 500 marzeń chorych dzieci.

Partnerami projektu są: M. St. Warszawa, Dom Aukcyjny Desa Unicum, Niezła Sztuka, Fundacja VOX-Artis, pracownia STUDIO.O. organic design.

Szczegóły

Początek:
11 marca 2020
Koniec:
25 marca 2020

Miejsce wydarzenia

Polska
NIEZŁA SZTUKA © 2024. ALL RIGHTS RESERVED.