Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Typy Warszawskie XXI w.

6 listopada 20216 grudnia 2021

Typy warszawskie wystawa, Muzeum Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie, niezła sztuka

Typy Warszawskie XXI w.
6.11 – 6.12.2021
wernisaż: 6.11.2021, g. 17:00
Muzeum Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie


Typy warszawskie wystawa, Muzeum Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie, niezła sztuka6 listopada 2021 o godz. 17:00 w Muzeum Mazowsza Zachodniego odbędzie się wernisaż wystawy „Typy Warszawskie XXI.” Na wernisażu znajdą się prace laureatów konkursu plastycznego inspirowanego twórczością Józefa Rapackiego – pejzażysty, portrecisty, fotografa. Malarz jest autorem modnego cyklu litografii „Z dawnej i niedawnej Warszawy”. Zadaniem artystów było stworzenie dzieł nawiązujących do pejzaży artysty bądź wykreowanie wizerunku człowieka-typa z XXI wieku w analogii do wydanego nakładem Biblioteki Domu Polskiego w 1926 r. „Z dawnej i niedawnej Warszawy. Albumu typów ulicznych”. Do zadania należało podejść w sposób nie tylko plastyczny, ale i antropologiczny. Czy artystom udało się odnaleźć charakterystyczne typowe wizerunki współczesnych mieszkańców Mazowsza? O tym przekonamy się podczas wieczoru poświęconego Rapackiemu. Oprócz prac wyróżnionych uczestników będzie można zapoznać się z największą zebraną w muzeum kolekcją dzieł „malarza brzóz i liliowych wrzosów”.

Celem całego projektu, jak i wydarzenia jest zapoznanie szerszej publiczności z twórczością malarza. Wernisaż i wystawa pokonkursowa pozwoli zaprezentować zróżnicowane gatunkowo, tematycznie dzieła Rapackiego. A na ich podstawie nawiązać do teraźniejszości i prześledzić otaczającą nas (sto lat później) rzeczywistość; w ujęciu artystycznym, historycznym, społecznym.

Organizatorzy wernisażu zapraszają do oryginalnych, odrestaurowanych wnętrz zabytkowego pałacyku muzealnego i przewidują dla gości atrakcje; np. udział we wspólnym happeningu.

Szczegóły

Początek:
6 listopada 2021
Koniec:
6 grudnia 2021

Miejsce wydarzenia

Polska + Google Map
NIEZŁA SZTUKA © 2024. ALL RIGHTS RESERVED.