Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wystawa pokonkursowa „Tamara dziś”

30 sierpnia 2021

Tamara dziś, wystawa pokonkursowa, muzeum Płock, niezła sztuka

Wystawa pokonkursowa
„Tamara dziś”

27 sierpnia – 14 września 2021
Muzeum Mazowieckie w Płocku
ul. Kolegialna 6
Wstęp wolny


Macie ochotę na bliskie spotkanie z Tamarą? Jeśli tak, jesteście zaproszeni – 27 sierpnia o godz. 18 do naszej nowej sali audio-wizualnej przy ul. Kolegialnej 6 na wielki finał Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Tamara dziś”. Obejrzycie interesujące zdjęcia, zanurzycie się w dekadenckim nastroju malarstwa Łempickiej, a potem zasiądziecie w wygodnych fotelach debiutującej przy tej okazji sali i porozmawiacie o fotografii.

Tamara dziś, wystawa pokonkursowa, muzeum Płock, niezła sztuka
Wystawa pokonkursowa
Tamara dziś, fot. materiały organizatora

Muzeum Mazowieckie w Płocku zorganizowało konkurs „Tamara dziś” jeszcze w ubiegłym roku. Zadanie było dość trudne. Muzeum szukało najlepszego zdjęcia inspirowanego twórczością Łempickiej i osadzonego we współczesnym kontekście. Na szczęście temat spodobał się miłośnikom fotografii, swe prace na konkurs nadesłało – uwaga – aż 250 osób!

Jury ze słynnym polskim fotografem Andrzejem Świetlikiem na czele wybrało zwycięzców (pierwsze miejsce zdobył Adam Jakubowski), ale chwaliło wszystkie nadesłane zajęcia za wielokierunkowość ich inspiracji i ucieczkę przed banałem. Zestawienie malarstwa Tamary i konkursowych fotografii wydobyło z obrazów artystki utożsamianej często ze stylizacją i blichtrem głębię plastycznych treści.

Wystawę pokonkursową muzeum organizuje właśnie teraz nieprzypadkowo. Nasycona barwami, kobieca i intrygująca ekspozycja będzie preludium do wrześniowego otwarcia wystawy stałej art déco, z naszą perłą, „Martwą naturą” Tamary Łempickiej.
27 sierpnia przy Kolegialnej 6 obejrzymy 30 zdjęć nadesłanych przez uczestników konkursu, te nagrodzone i te dodatkowe, zakwalifikowane przez jury do udziału w wystawie. W planach mamy także specjalną prezentację najlepszych prac wraz z ich omówieniem oraz rozmowę o Tamarze i fotografii z udziałem członków jury.

Szczegóły

Data:
30 sierpnia 2021

Miejsce wydarzenia

Muzeum Mazowieckie w Płocku
ul. Tumska 8
Płock, 09-402 Polska
+ Google Map
Telefon:
24 364 70 70
Witryna internetowa:
http://www.muzeumplock.eu/pl
NIEZŁA SZTUKA © 2024. ALL RIGHTS RESERVED.