Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

← Back to Wydarzenia

Centrum Sztuki Galeria EL

Centrum Sztuki Galeria EL
+ Google Map
ul. Kuśnierska 6
Elbląg, 82-300 Polska
+48 (55) 625 67 84 https://galeria-el.pl/

Centrum Sztuki Galeria EL posiada kolekcję obrazów, grafik i innych prac plastycznych, gromadzoną od chwili powstania w latach 60′ do chwili obecnej. Na kolekcję składają się prace artystów lokalnych oraz tych, których dzieła mieliśmy w tym czasie okazję prezentować. Istotną część kolekcji stanowią wyjątkowe prace gromadzone przez lata przez założyciela Galerii EL – Gerarda Bluma Kwiatkowskiego, przekazane Galerii EL po jego śmierci w roku 2015 przez spadkobierców.

Wybrane prace ze zbiorów Galerii EL są okazjonalnie prezentowane publicznie w cyklu „Tajemnice Magazynów”. Obecnie trwają prace nad przygotowaniem stałej ekspozycji, na którą składać się będą dzieła ze zbiorów własnych Galerii EL.

listopad 2022

Mirosław Maszlanko. Estuarium

17 listopada 20225 lutego 2023
Centrum Sztuki Galeria EL, ul. Kuśnierska 6
Elbląg, 82-300 Polska
+ Google Map
Mirosław Maszlanko. Estuarium , wystawa, niezła sztuka

Wystawa Mirosław Maszlanko. Estuarium Wiklina, źdźbła trawy, wosk to główne materiały, z których powstają prace Mirosława Maszlanki. Delikatne, efemeryczne, ulotne, a jednocześnie niezwykłe, oryginalne, nieszablonowe to cechy, które jako pierwsze przychodzą na myśl, gdy chcemy opisać dzieła artysty. Z tym wszystkim zetkniemy się także w Galerii EL w trakcie wystawy Maszlanki. Estuarium to geograficzne pojęcie oznaczające lejkowate ujście rzeki, powstałe na skutek pływów morskich, w którym mieszają się wody lądowe z morskimi; Estuarium to także tytuł wystawy site-specyfic Mirosława Maszlanki,…

Dowiedz się więcej »
+ Eksportuj wydarzenia
NIEZŁA SZTUKA © 2023. ALL RIGHTS RESERVED.