Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

← Back to Wydarzenia

IMO GALERIA

IMO GALERIA
+ Google Map
Rynek 5/ Kopernika 1
Stary Sącz, 33-340 Polska
18 446 18 58 https://imogaleria.pl/

IMO to galeria sztuki współczesnej, a także wyjątkowa przestrzeń spotkań i dialogu. Nazwa IMO ma różne odniesienia, przede wszystkim jest popularnym akronimem wyrażenia In My Opinion (ang. moim zdaniem). Dąży do pokazania wielogłosowości współczesnego świata poprzez prezentację różnorodnych postaw artystycznych w wielu dziedzinach sztuki. Dąży, aby IMO było miejscem debaty artystycznej i miejscem budowania wspólnoty.

Stary Sącz jest niezwykłym miastem, którego genius loci przyciąga artystów, a mieszkańcy są życzliwi i otwarci na kulturę. Odbywają się tu liczne festiwale: muzyczne (Starosądecki Festiwal Muzyki Dawnej, Pannonica Festival, Sącz Jazz Festiwal), teatralne (Jesienny Festiwal Teatralny, Festiwal KAWKA) czy podróżnicze (Bonawentura).

Galeria IMO jest niezależną jednostką działającą w ramach struktur organizacyjnych Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu. Podtrzymuje w niej wieloletnią już tradycję letnich Międzynarodowych Plenerów Malarskich, podczas których przyjeżdżają do Starego Sącza artyści z całego świata. Wyjątkową, międzynarodową inicjatywą jest ponadto Biennale Sztuki Via Carpatia, którego pierwsza edycja odbyła się na przełomie 2021/2022. To cykliczne wydarzenie adresowane jest do artystów do 40. roku życia z terenów położonych wzdłuż realnej i metaforycznej drogi Via Carpatia od Kłajpedy nad Bałtykiem po Saloniki nad Morzem Egejskim.

Galeria IMO łączy cechy dynamicznego ośrodka dla lokalnej społeczności z działalnością o charakterze międzynarodowym. Pragnie być miejscem rozpoznawanym w środowiskach twórczych, chętnie odwiedzanym przez mieszkańców miasta i okolic oraz była celem kulturalnych wojaży osób z innych regionów czy państw. Sztuka współczesna jest fascynująca, może łączyć: ludzi, instytucje, dziedziny. Wierzymy, że IMO stanie się przestrzenią sprzyjającą tej integracji.

kwiecień 2023

Sacrum-ikona-abstrakcja. Wokół Jerzego Nowosielskiego

20 kwietnia 202330 lipca 2023
IMO GALERIA, Rynek 5/ Kopernika 1
Stary Sącz, 33-340 Polska
+ Google Map
Sacrum-ikona-abstrakcja. Wokół Jerzego Nowosielskiego., sztuka współczesna, sztuka polska, wystawa, niezła sztuka

Wystawa Sacrum-ikona-abstrakcja. Wokół Jerzego Nowosielskiego Wystawa „Sacrum – ikona – abstrakcja. Wokół Jerzego Nowosielskiego” zaplanowana została z myślą o 2023 roku, którego patronem jest postać wybitnego polskiego malarza i teologa, odnowiciela współczesnej sztuki sakralnej, profesora krakowskiej ASP – Jerzego Nowosielskiego. Wystawa zakłada ukazanie wyboru jego prac oraz twórczości kilkunastu innych artystów, którzy kontynuują kierunek wyznaczony przez spuściznę twórczą i myślową Nowosielskiego. Wśród zaproszonych twórców znajdą się bezpośredni uczniowie Profesora: Paweł Dutkiewicz, Krzysztof Klimek, Władysław Podrazik, wszyscy reprezentujący nurt abstrakcji metafizycznej.…

Dowiedz się więcej »
+ Eksportuj wydarzenia
NIEZŁA SZTUKA © 2024. ALL RIGHTS RESERVED.