Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

← Back to Wydarzenia

Muzeum Miasta Zgierza

Muzeum Miasta Zgierza
+ Google Map
ul. gen. J.H. Dąbrowskiego 21
Zgierz, 95-100 Polska
42 716 37 92 https://muzeum.zgierz.pl/

Obecnie w zbiorach Muzeum Miasta Zgierza znajduje się około 5000 obiektów, dokumentujących przeszłość oraz teraźniejszość miasta i powiatu zgierskiego, z takich dziedzin jak: historia, archeologia, etnografia, sztuka i numizmatyka. Ponadto w muzeum znajduje się biblioteka naukowa, która zgromadziła na swoje potrzeby ponad 5000 woluminów z różnych dziedzin nauki, ze szczególnym uwzględnieniem tych poświęconych przeszłości Zgierza i regionu.

Muzeum upowszechnia wiedzę o historii Zgierza poprzez dwie stałe wystawy. Pierwsza z nich, “Zgierz — z dziejów miasta” poświęcona jest historii miejscowości, a jej głównym punktem jest multimedialna makieta. Druga wystawa, czyli “Kruszówka — wnętrza mieszczańskie z przełomu XIX i XX wieku”, prezentuje mieszkanie bogatych zgierskich fabrykantów. Historia miasta przewija się również na przeróżnych czasowych ekspozycjach tematycznych. Muzeum prowadzi także lekcje muzealne przeznaczone dla dzieci i młodzieży szkolnej poświęcone różnym zagadnieniom z dziedziny historii, sztuki, etnografii i archeologii.

marzec 2023

Giewont – kolekcja niezwyczajna

2 marca 202330 kwietnia 2023
Muzeum Miasta Zgierza, ul. gen. J.H. Dąbrowskiego 21
Zgierz, 95-100 Polska
+ Google Map
Giewont – kolekcja niezwyczajna, wystawa, malarstwo, niezła sztuka

Wystawa Giewont – kolekcja niezwyczajna Wystawa obrazów z kolekcji prywatnej tworzonej przez Państwa Elżbietę i Andrzeja Kubasiewiczów. W Muzeum wyeksponowane zostaną prace malarskie kilkudziesięciu artystów, reprezentujących odmienne style malarskie, ale zainspirowanych tym samym motywem – najpopularniejszą w Polsce i owianą legendami górą – Giewont. Stanisław Kamocki, Hala Gąsienicowa, kolekcja prywatna Wielu z nich to popularni i uznani twórcy tacy jak Stanisław Kamocki, Wojciech Weiss, Kazimierz Stabrowski, Zefiryn Alojzy Ćwikliński, Marceli Harasimowicz, Stanisław Gałek, Henryk Szczygliński. Oprócz malarstwa z przełomu wieków…

Dowiedz się więcej »
+ Eksportuj wydarzenia
NIEZŁA SZTUKA © 2023. ALL RIGHTS RESERVED.