Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

← Back to Wydarzenia

Muzeum Powiatowe w Nysie

Muzeum Powiatowe w Nysie
+ Google Map
ul. Biskupa Jarosława 11
Nysa, 48-300 Polska
699 842 870 http://www.muzeum.nysa.pl/web.n4?

Muzeum Powiatowe w Nysie. Najstarsza instytucja muzealna na Opolszczyźnie powstała w 1897 roku z inicjatywy Towarzystwa Sztuki i Starożytności w Nysie. Muzeum posiada bogate zbiory malarstwa, rzeźby i grafiki, gdzie na szczególną uwagę zasługuje galeria malarstwa europejskiego od XV do XIX wieku. Obszerną kolekcję stanowi rzemiosło artystyczne w postaci mebli, wyrobów z cyny, szkła, porcelany, fajansu i kamionki, a także kowalstwo, militaria oraz rękopisy i starodruki.

W Muzeum, oprócz ekspozycji stałej, prezentowane są wystawy czasowe artystów z kraju i zagranicy. Ponadto placówka prowadzi w szerokim zakresie działalność edukacyjną i naukową w postaci lekcji muzealnych, konferencji, wydawnictw naukowych, konkursów. Instytucja bierze czynny udział w życiu artystycznym i kulturalnym miasta organizując koncerty, spektakle, spotkania autorskie, wieczory muzealne.

listopad 2022

ŚwiatłOŚcienia. Wystawa Grupy OŚcienia i Macieja Kasperskiego

4 listopada 20227 stycznia 2023
Muzeum Powiatowe w Nysie, ul. Biskupa Jarosława 11
Nysa, 48-300 Polska
+ Google Map
ŚwiatłOŚcienia. Wystawa Grupy OŚcienia i Macieja Kasperskiego, wystawa, rzeźba, niezła sztuka

Wystawa ŚwiatłOŚcienia. Wystawa Grupy OŚcienia i Macieja Kasperskiego Trzydzieści dwa lata temu, w 1990 r. po raz pierwszy spotkali się w Nysie, trzydzieści lat temu, w 1992 r. w Opolu odbyła się ich pierwsza wspólna wystawa. Po dłuższej przerwie w funkcjonowaniu grupy reaktywowali się i w 2010 r. ponownie wystawili wspólnie swoje dzieła w nyskim muzeum. Teraz po trzydziestu latach od pierwszej wystawy świętują jubileusz grupy prezentując prace w przestrzeni Muzeum Powiatowego w Nysie. Krzysztof Rozpondek, Marian Molenda, Edward Syty…

Dowiedz się więcej »
+ Eksportuj wydarzenia
NIEZŁA SZTUKA © 2023. ALL RIGHTS RESERVED.