Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

← Back to Wydarzenia

Muzeum w Koszalinie

+ Google Map
ul. Młyńska 37-39
Koszalin, 75-420 Polska
94 343 20 11 www.muzeum.koszalin.pl

Muzeum w Koszalinie ma status samorządowej instytucji kultury, organizatorem naszej działalności jest Gmina Miasto Koszalin. Siedzibą Muzeum jest gruntownie odrestaurowany zespół pałacowo-młyński.

Muzeum, ze swoją stuletnią historią i różnorodnością oraz bogactwem zbiorów z zakresu sztuki, archeologii, etnografii i historii, jest kuszącą alternatywą dla turystów spędzających czas na pięknym Pomorzu Środkowym. Przyciąga również mieszkańców miasta imprezami cyklicznymi jak Noc Muzeów, Jarmarki Jamneńskie, programami edukacyjnymi oraz konkursami dla dzieci i młodzieży. Można tu zwiedzać siedem ekspozycji stałych (archeologiczną, historii Koszalina i Pomorza, numizmatyczną, sztuki dawnej, trzy ekspozycje etnograficzne, wystawę sztuki współczesnej) oraz liczne wystawy czasowe.

„Sztuka dawna i rzemiosło od baroku do secesji”

Na wystawie można zobaczyć kolekcje dzieł sztuki pochodzące z okresu od końca XVII do początków XX wieku- malarstwo portretowe, malarstwo marynistyczne, meble oraz ciekawy zbiór obiektów rzemiosła artystycznego w stylowych wnętrzach z epoki baroku, empire, biedermeieru, neostylów i secesji.

„Osieki 1963- 1981”

Wystawa przedstawia wybrane prace pochodzące z plenerów odbywających się w podkoszalińskich Osiekach w latach 1963-1981. Zestaw prac pochodzących z kolekcji Działu Sztuki Współczesnej zawiera dzieła wybitnych polskich artystów, m.in.: Henryka Stażewskiego, Tadeusza Kantora, Józefa Robakowskiego, Edwarda Krasińskiego, Henryka Morela, Mariana Bogusza, Natalii LL, Jerzego Fedorowicza.

lipiec 2022

Horyzonty pejzażu. Nowe widzenie natury w malarstwie II połowy XX wieku

10 lipca 202211 września 2022
Muzeum w Koszalinie, ul. Młyńska 37-39
Koszalin, 75-420 Polska
+ Google Map

Horyzonty pejzażu. Nowe widzenie natury w malarstwie II połowy XX wieku 10 lipca - 11 września 2022 autor koncepcji i kurator wystawy: Łukasz Rozmarynowski aranżacja: Łukasz Rozmarynowski, Magdalena Dudek opieka konserwatorska: Maria Mikita W jaki sposób malarstwo współczesne poszerza naszą wiedzę na temat natury? Dlaczego sztuka przestała ukazywać świat tak, jak widzimy go na co dzień? Na czym polega fenomen nowego widzenia natury w malarstwie współczesnym? Zapraszamy Państwa do zmierzenia się z tymi pytaniami i ujrzenia świata w inny niż…

Dowiedz się więcej »
+ Eksportuj wydarzenia
NIEZŁA SZTUKA © 2024. ALL RIGHTS RESERVED.