Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Magdalena Kwapisz-Grabowska. (Nie)moje obrazy

14 maja 202218 czerwca 2022

Magdalena Kwapisz-Grabowska. (Nie)moje obrazy

Magdalena Kwapisz-Grabowska.
(Nie)moje obrazy

14 maja 2022 r. – 18 czerwca 2022 r.
Galeria Sztuki Platon

Magdalena Kwapisz-Grabowska. (Nie)moje obrazy
Wystawa Magdalena Kwapisz-Grabowska. (Nie)moje obrazy

Ostania wystawa Magdaleny Kwapisz-Grabowskiej w Galerii Sztuki Platon pod tytułem „Figury-Ikony” odbyła się w maju 2018 roku. Artystka zaprezentowała wówczas obrazy-portrety znanych kobiet ze świata sztuki i kultury. Widz został wówczas skonfrontowany z dwojakim przedstawieniem kobiecych postaci. Każda z bohaterek – „Ikon” ukazana została w sposób bardziej realistyczny, po to by następnie przekształcić się w swoją „Figurę”. Figury były zatem swoistą esencją i syntezą Ikon – ich neo-figuracją -, zbudowane z plam barwnych i zgeometryzowanych form. Poprzez ten specyficzny malarski proces eliminacji i syntezy, artystka „odrzuciła” wszystko to, co było zbędną „dekoracją” , by zbliżyć się do czystej formy, „otrzeć” się o abstrakcję, a poprzez nią do bezpretensjonalności i prawdy.

Inspiracją do najnowszej wystawy artystki “(Nie) Moje obrazy” stały się tym razem ikoniczne dzieła sztuki różnych epok, bardzo dobrze znane szerokiej publiczności.

Projekt może zaskoczyć widza zarówno samym tematem jak i jego realizacją. Sama Magdalena Kwapisz-Grabowska zauważa, że „tożsamość”, „chaos” i „muzyka” były dla niej „pojęciami-bytami”, niezmiennie – wręcz obsesyjnie – towarzyszącymi podczas pracy nad obrazami. Każde z tych pojęć odnosi się do problemów – nazwijmy je – „natury twórczej”, z którymi musiała zmierzyć się artystka w trakcie malowania.

Szczegóły

Początek:
14 maja 2022
Koniec:
18 czerwca 2022
Witryna internetowa:
https://platon.pl/wystawy/magdalena-kwapisz-grabowska-niemoje-obrazy-wystawa-malarstwa/

Miejsce wydarzenia

Galeria Sztuki Platon
Krupnicza 13
Wrocław, 50-075 Polska
+ Google Map
Telefon:
533 970 250
Witryna internetowa:
platon.pl
NIEZŁA SZTUKA © 2024. ALL RIGHTS RESERVED.